З 1 серпня в Івано-Франківську вступають в дію різноставкові тарифи на проїзд у комунальному громадському транспорті, які залежатимуть від способу оплати і матимуть різний термін дії.

Про це повідомив директор Державного комунального підприємства «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.

За його словами, при готівковій оплаті вартість разового проїзду зросте до 6 грн, діятимуть кілька видів електронної системи оплати і банківськими безконтактними картками за тарифом у 5 грн, а найбільш економним та зручним буде безготівковий розрахунок за допомогою транспортної картки «Галка» з тарифом у розмірі 4 гривень та можливістю безкоштовної пересадки на всі види комунального громадського транспорту впродовж 30 хвилин з часу її першої валідації.

Також з персоніфікованою транспортною карткою «Галка» студенти зможуть користуватися пільговим проїздом за 2 гривні, а учні та всі інші пільгові категорії пасажирів – безкоштовно. При цьому транспорту картку до валідатора їм треба буде прикладати щоразу, коли вони заходитимуть до тролейбуса чи комунального автобуса.

А деякі пільгові категорії пасажирів і надалі можуть користуватися громадським транспортом за відповідними посвідченнями.

Придбати звичайну неперсоніфіковану транспорту картку «Галка» за 30 гривень та з уже закладеною у неї вартістю двох поїздок по 4 гривні можна у водіїв комунального транспорту або в торгових мережах преси та кіосках фірми «Галичина Табак», а поповнювати – через інтернет чи в терміналах самообслуговування.

Директор «Електроавтотрансу» також повідомив, що всього наразі замовили виготовлення 34 тис. 146 безкоштовних пільгових карток, 18,5 тис. з яких пільговики уже отримали, ще 9 тис. пільговиків на них очікують. Але загалом у реєстрі пільговиків Івано-Франківської ОТГ є 67 тисяч осіб.

Тож ті, хто ще не встигли оформити виготовлення пільгової транспортної картки, мають врахувати, що з 1 серпня їх оформлення проводитимуть лише у Департаменті соціального захисту на вул. Грушевського, центральному ЦНАПі на вул. Незалежності та у відділеннях ЦНАПу в селах Івано-Франківської ОТГ.

Водночас В. Голутяк поінформував, що впродовж місяця уже було реалізовано півтори тисячі звичайних транспортних карток, а у тролейбусах і автобусах пасажири провели 8176 платних валідацій, 14% з яких – з пересадкою, та 28 тисяч валідацій пільгових карток. З них 1700 валідацій учнівських карток.

У разі, коли пасажир не скористався жодним способом оплати проїзду, під час контролю йому доведеться придбати у контролера так званий штрафний квиток вартістю 120 гривень, який дасть йому право на подальший проїзд без виклику контролером поліції для складання протоколу про адміністративне порушення.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.