Франківські обранці вимагають скасувати «космічні» суми застав для балотування на виборах

Сьогодні, 21 лютого, на сесії Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення з приводу зменшення «великого розміру грошової застави на місцевих виборах». Водночас прикарпатська нардепка Оксана Савчук виступила перед ВР з такою ж пропозицією.

«Кожен громадянин України може бути обраним до органів державної влади та місцевого самоврядування. Це право гарантує нам Конституція. Проте розмір грошової застави для кандидатів за новим Виборчим кодексом неприйнятний, бо в рази перевищує середній дохід в Україні, – зазначила О. Савчук.

«17 січня від ВО «Свобода» зареєструвала законопроект 2769, співавторами якого стали ще 20 депутатів різних політичних сил. Ми пропонуємо зменшити розмір застави до 4 мінімальних заробітних плат за кожних 90 тис населення», – пропонує нардепка.

Нагадаємо, у 2019 році Верховна Рада України ухвалила Виборчий кодекс України із зауваженнями Президента України. Цей Кодекс набрав чинності 1 січня 2020 року.

Грошова застава для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списках партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більше 90 тисяч) зросла майже у 40 разів порівняно з кампанією 2015 року.

Розмір грошової застави для реєстрації партійного списку в обласні ради: Івано-Франківськ – 1,96 млн. грн.

Розмір грошової застави для реєстрації партійного списку в містах з кількістю виборців 90 тисяч і більше: Івано-Франківськ – 340 тисяч гривень.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.