Івано-Франківська міська рада ухвалила рішення, спрямовані на допомогу малому бізнесу і медикам

Сьогодні відбулася позачергова сесія міської ради на якій депутати ухвалили рішення про звільнення частини підприємців від сплати єдиного податку за квітень, плати за тимчасове користування об’єктами благоустрою і розтермінування орендної плати за приміщення комунальної власності до кінця карантину та виплату медпрацівникам, які надають допомогу хворим на коронавірус, матеріальної допомоги у розмірі 10 тисяч гривень, – повідомляє “Західний кур’єр”.

Зокрема, рішення про звільнення від сплати єдиного податку за квітень стосуватиметься підприємців I та II групи, які не працювали, і які до 1 липня подадуть відповідні заяви щодо застосування такої пільги із зазначенням виду та місця діяльності до міської податкової служби.

Міська рада також звільнила від плати за тимчасове користування окремими об’єктами благоустрою комунальної власності з 17 березня і до завершення карантину підприємців, які використовують їх для розміщення всесезонних торгових майданчиків та стаціонарних атракціонів.

З 12 березня і до закінчення карантину міська рада звільнила від сплати орендної плати орендарів об’єктів нерухомого комунального майна, розташованих у закладах освіти та культури. А також об’єктів, що використовуються для надання побутових послуг населенню, та об’єктів торгівлі непродовольчими товарами, окрім тих, які розташовані в закладах охорони здоров’я.

Окрім цього, міська рада дала дозвіл на розтермінування до кінця 2020 року орендної плати за діючими договорами оренди комунального нерухомого майна, нарахованих з 1 березня і до завершення карантину, але не раніше 30 квітня. Рішення про таке розтермінування ухвалюватиме міськвиконком за письмовим зверненням орендарів.

Депутати також внесли зміни до програми соціального захисту, що дадуть змогу виплачувати працівникам міських та частково обласних закладів охорони здоров’я матеріальну допомогу у розмірі 10 тис. грн. Її зможуть отримувати лікарі, медсестри, молодший медичний персонал, технічні та допоміжні працівники медзакладів, які надавали медичну допомогу, або були безпосередньо задіяні в її наданні, пацієнтам з коронавірусною хворобою.

Виплати здійснюватимуться на підставі клопотання керівників закладів на ім’я міського голови з чітким викладом інформації про виконання конкретним працівником роботи щодо лікування, догляду та обслуговування пацієнтів з коронавірусною хворобою, діагноз яких підтверджений результатами досліджень, експрес-тестами, полімеразно-ланцюговою реакцією, в тому числі після смерті пацієнта.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.