ФК «Калуш» апелює до Української асоціації футболу

Футбольний клуб «Калуш» – учасник Другої ліги України – звернувся з відкритим листом до керівництва Української асоціації футболу та футбольної громадськості.

Насамперед, керівництво калушан висловлює своє крайнє нерозуміння та обурення «непрофесійними та волюнтаристськими діями керівництва ПФЛ», адже у складних поточних епідемічних умовах головним завданням є забезпечення завершення цілісних змагань поточного сезону у правовому полі власного Статуту та Регламенту.

 «На жаль, хаотична діяльність та кричущі порушення статутних норм роблять вразливими до оскаржень та ставлять під загрозу будь-які результати змагань. Двічі керівництво ПФЛ скликало Раду Ліг – 21.05 та 05.06.2020 р. І жодного разу не спромоглося забезпечити перебіг її засідань згідно з нормами чинного Статуту ПФЛ.

У першому випадку незаконною була процедура голосування – роздільна: представники клубів різних ліг з грубими порушеннями голосували лише стосовно змагань у своїй лізі, що не передбачено Статутом для Ради ліг. У другому випадку у встановлені Статутом строки – за тиждень до проведення засідання Ради ліг – про скликання Ради ліг були повідомлені лише клуби Першої ліги. ФК Калуш отримав таке повідомлення лише у середу, 03.06.2020 року, за два дні до засідання. Хтось, напевно, спохватився, усвідомивши незаконність процедури скликання, але, замість виправити, похапцем лише поглибив та підкреслив її невідповідність Статуту», – йдеться у відритому листі.

На думку директора ФК «Калуш» Андрія Заліського, встановити підсумки змагань як у Першій, так і у Другій лізі Чемпіонату України з футболу сезону 2019/2020 законно та із збереженням спортивного принципу – і на сьогодні є неможливо.

Саме тому футбольний клуб звернувся до очільника УАФ Андрія Павелка з переконливим проханням терміново взяти ситуацію, що склалася, під особистий контроль і забезпечити її повернення у правове русло, зокрема, зобов’язати ПФЛ скликати та провести засідання Ради ліг стосовно долі змагань Чемпіонату України з футболу сезону 2019/2020 у Першій та Другій лігах із належним забезпеченням норм Статуту ПФЛ.

«У випадку відхилення наших вимог ми будемо добиватися їх задоволення шляхом звернення до органів футбольного правосуддя. Будь-які результати змагального сезону 2019/2020 рр., встановлені ПФЛ без повного належного дотримання регламентних норм, будуть оскаржені нами у встановленому порядку. Водночас ми визнаємо, що керівні органи УАФ можуть самостійно прийняти до розгляду та вирішити будь-які питання, що стосуються організованих змагань з футболу в Україні, але переконані, що якщо такі питання розглядатимуться без їх внесення ПФЛ на законних підставах, одночасно мусять бути вирішені питання про персональну відповідальність керівників ПФЛ та взагалі доцільність існування ПФЛ як організатора змагань з футболу в Україні», – йдеться у зверненні.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.