Колись у Станиславові: колійова катастрофа

9 листопада 1928 року близько 1.45 ночі сталася одна з найбільших катастроф в історії місцевої залізниці.

Потяг зі Снятина на повному ходу вдарився у чортківський експрес, який прибував до Станиславова. Потяг із Чорткова затримався біля семафору на відстані близько кілометра від Станиславова, і на ту саму колію через недогляд когось із працівників пустили снятинський потяг.

Станиславівський вокзал. Поштівка, міжвоєнний період..

У результаті зіткнення двоє пасажирів були у важкому стані, 36 отримали поранення різного ступеня важкості. До наших днів дійшла розповідь очевидця про цю страшну подію: «Наш потяг їхав із боку Коломиї через Станиславів. Подорожні міцно спали, аж раптом потяг сильно здригнувся, і почувся гучний скрегіт коліс.

Ми тоді їхали на великій швидкості. Люди попрокидалися, зірвалися зі своїх місць, звідусіль лунали крики і стогони поранених. На голови падали сумки і валізи з верхніх полиць. Ситуацію дуже ускладнював густий туман, який, імовірно, й став причиною катастрофи. Паровоз потягу зі Снятина був сплющений, а останні вагони чортківського потягу – розбиті. Кілька вагонів зійшли з рейок. Хоча аварія сталася заледве за кілометр від станції Станиславів, лікарська допомога прибула лише через годину після катастрофи.

Більша частина поранених, які могли самі рухатися, на той час уже сама дійшла до станції. Снятинський потяг внаслідок удару розірвало на дві частини. Його останні вагони відірвалися від передніх і від’їхали вниз. Серед поранених багато чортківських робітників, які їхали до Станиславова і Перемишля у пошуку роботи».

Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.