Бункер із понад 100-літньою історією виявили на околицях Івано-Франківська, неподалік села Рибне. Це укриття є частиною оборонно-наступальної лінії, яку звели наприкінці 1916 року, аби витіснити російська війська із Станіслава.

Тут від артилерійських обстрілів укривалися солдати австро-угорської армії. Також у фортифікаційній споруді міг розташовуватися штаб командування або госпіталь, пише Західний кур’єр з посиланням на Вежу.

До бункера вели два дерев’яні виходи, які поєднувались з солдатськими окопами. Під час артилерійських обстрілів, військові ховалися всередину, захищаючись від потужних вибухів.

Щоправда, до пошуковців тут вже встигли попрацювати “чорні” археологи. Тому від входу залишилися лише розриті ями.

Наразі до “серця” бункера пошуковці ще не дібралися. Нині працівники ДСНС відпомповують тут воду. Роботи ще багато.

Представники КП “Пам’ять” сподіваються, на відповідній глибині вдасться віднайти саме приміщення та, як мінімум, окремі артефакти. У планах істориків – в майбутньому організувати екскурсійні тури реконструйованими бункерами, криївками та окопами, яких чимало на Прикарпатті.

Представники комунального підприємства “Пам’ять” займаються пошуком об’єктів Першої та Другої світових воєн. Військові таємниці тутешнього Павлівського лісу досліджують вже другий рік поспіль.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.

Ми у Facebook


Це вікно зникне через 20 seconds