На Прикарпатті відшукали рештки літака, який розбився наприкінці 60-х

Місце падіння радянського військового літака знаходиться коло села Купелів неподалік Івано-Франківська.

Літак впав наприкінці 1960-х років, пише Західний кур’єр з посиланням на Фотографії старого Львова. 

“Місцеві жителі добре пам’ятають ті події. Проте деталей ніхто не знає, інформації про сам літак була засекречена. Що впав то пам’ятають точно. А от що це було, за яких обставин він розбився – ні. Пошук в інтернеті також результатів не дав”, – йдеться у розповіді про пошуки літака.

Місцеві жителі оповідали що літак падав з півночі, від Дністра. Під час польоту було багато чорного диму. Один пілот встиг катапультуватися. Літак був великий і скосив ліс наче ножем. Одразу ж приїхали військові, все оточили і позбирали. Це був кінець 60-х-початок 70-х років.

Зараз про місце аварії нагадують лише поодинокі знахідки в землі. Молодий ліс повністю вкрив пагорб. Та частини алюмінію ще досі розкидані по його схилах. Деякі лежать на поверхні, деякі до 10см в ґрунті.

Швидше всього тут мала місце халатність солдатів яких послали зачищати територію.Пам’ятники чи хрести на місці падіння відсутні.

Дослідникам вдалося з’ясувати, що це літак моделі ЯК-28, а обидва пілоти загинули. Місце їхньої смерті в лісі жодним чином не позначене.

Фото характерних деталей, які допомогли ідентифікувати тип літака:

Є інформація про ще один літак, який розбився на Прикарпатті. В кінці 80-х на початку 90-х військовий винищувач впав неподалік Бурштину в селі Нові Скоморохи. Досі ще живий механік який його обслуговував. Пілот також вижив. Воронку на місці падіння знають усі місцеві. Вона знаходиться за кілька кілометрів від села.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.