На ринках уже продають перші врожаї українського столового винограду

Столовий виноград українського виробництва вже кілька днів активно продається на ринках країни. Його постачають невеликі господарства, які вирощують його під плівкою.

Сезон столового винограду ранніх сортів відкритого грунту почнеться, за словами учасників ринку, приблизно через 2-3 тижні, пише “Західний кур’єр” із посиланням на East fruit.

Дрібнооптова ціна реалізації винограду в Одеській, Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях сьогодні коливається в межах від 90 до 140 грн/кг, що в перерахунку на долар становить $ 3,4-5,2 долара за кг. На тлі високих цін на ягоди в цьому сезоні ранній виноград користується непоганим попитом.

Для порівняння, Таджикистан і Узбекистан вже активно експортують ранній виноград з відкритого грунту (сорт “Чілгі”). Буквально кілька днів тому ціни на цей виноград в Таджикистані обвалилися до 50 центів США за кг, тому що його пропозиція різко зросла. У Таджикистані температура повітря перевищує 40 градусів за Цельсієм, тому виноград швидко дозріває.

Україна, маючи схожі з Молдовою умови для обробітку столового винограду, є нетто-імпортером цих фруктів. При цьому Молдова експортує в рік більше 80 тис. тонн столового винограду.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.