На відновлення інфраструктури, пошкодженої негодою, Прикарпаттю потрібно близько двох мільярдів гривень

Про це повідомив голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів під час онлайн-наради з керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних підрозділів центральних органів влади, головами райдержадміністрацій. 

«Стихія, яка відбулася в області, за оцінками експертів і за масштабами нанесення збитків, є однією із найбільших за останні п’ятдесят років, – зазначив Віталій Федорів. – Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплюючих дамб, за попередніми підрахунками, потрібно близько двох мільярдів гривень”.

Голова ОДА додав, що сьогодні ключовим завданням влади є забезпечення проїзду у постраждалі населені пункти, а також відновлення газо- та електропостачання.

“Вимагаю від усіх служб у найкоротші терміни забезпечити подачу електроенергії, безперебійної роботи газотранспортного господарства», – наголосив очільник регіону, пише Західний кур’єр з посиланням на сайт ІФ ОДА. 

Сьогодні без газу знаходяться понад 5300 абонентів, які найбільше постраждали внаслідок негоди. Подача світла досі не відновлена у двох населених пунктах Верховинщини та Снятинщини. До 9 сіл Верховинського та Косівського районів зруйновано автомобільні дороги, до них немає проїзду.

Віталій Федорів повідомив, що за сприяння Президента України Володимира Зеленського до ліквідації наслідків негоди у Ланчинстькій ОТГ долучиться турецька компанія «Оnur», яка проведе ремонт зруйнованих автодоріг. Окрім того, за доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова область вже отримала та продовжує отримувати технічну допомогу від багатьох регіонів держави.

Не залишили осторонь постраждалі райони Івано-Франківщини і закордонні дипломатичні відомства. Сьогодні з Італійської Республіки очікують борт зі спецтехнікою для підрозділів ДСНС в області, яка стане у нагоді під час ліквідації наслідків повені. Також, сьогодні, Прикарпаття уже отримало велику партію питної води за сприяння Посольства Ізраїлю в Україні . Не менш значущою для області, на переконання керівника Прикарпаття, є допомога народних депутатів України та приватних підприємців.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.

Ми у Facebook


Це вікно зникне через 20 seconds