Наїзди, зіткнення, загиблі: 5 нових місць концентрації ДТП у Івано-Франківську

Впродовж минулого року і за перший квартал 2020-го в Україні сталося майже 197 тисяч ДТП, у яких понад 4 тисячі людей загинули і ще майже 39,5 тис. отримали травми. Запровадження карантину і обмежень на пересування громадян, коли на дорогах дещо поменшало машин, позитивно вплинуло на зменшення аварійності. За цей час кількість ДТП зменшилась на 63%.

Івано-Франківськ не виняток. Впродовж карантинних місяців кількість ДТП тут теж зменшилась. Але ситуація на вулицях і дорогах обласного центру Прикарпаття залишається напруженою. Провівши аналіз, поліція виявила у Івано-Франківську п’ять нових потенційних місць та ділянок концентрації ДТП, які змінились порівняно з минулим та кількома попередніми роками, пише Західний кур’єр. 

Як нещодавно на одній із апаратних нарад у міськвиконкомі повідомив начальник Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Олег Костенко, з початку року в обласному центрі Прикарпаття сталося 372 дорожньо-транспортні пригоди. За цей час патрульні поліцейські виявили 290 водіїв, які керували транспортом у нетверезому стані.

Під час карантину кількість ДТП дещо зменшилася. Зокрема, у квітні їх було 69, що на 12 менше, ніж за аналогічний період торік. Минулого місяця патрульні зафіксували 1200 випадків перевищення встановленої швидкості руху і виявили 91 нетверезого водія. Начальник відділу з безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Віталій Царьов каже, що управління постійно аналізує кількість та місця концентрації ДТП.

Торік серед них були перехрестя вулиць Незалежності-Хриплинської, Галицької-Пулюя, ІвасюкаХоткевича, Галицької-Пасічної та кільцева розв’язка вул. Гетьмана Мазепи-Крихівецької-Довженка-Набережної ім. В. Стефаника. Водночас, за результатами проведених заходів з організації і безпеки дорожнього руху, на перехрестях вулиць НезалежностіХриплинської, Івасюка-Хоткевича та Галицької-Пасічної вдалося зменшити кількість ДТП.

За його словами, це свідчить про спільні позитивні та результативні дії місцевої влади і Управління патрульної поліції щодо ліквідації таких місць взагалі. Але повністю подолати аварійність на вулицях і дорогах Івано-Франківська наразі, на жаль, не вдається. Ситуація на автошляхах залишається складною.

За словами В. Царьова, проводячи аналіз ДТП, до уваги беруться так звана прив’язка вуличної мережі міста, періоди доби, наявність чи відсутність належної дорожньої інфраструктури у місцях, де найчастіше трапляються ДТП з матеріальними збитками власників транспортних засобів, травмуванням пішоходів та летальними випадками, а також сукупність дорожніх факторів, які можуть бути передумовами до виникнення ДТП за участю всіх учасників дорожнього руху.

Зокрема, за результатами проведеного Управлінням патрульної поліції аналізу, станом на 1 березня в Івано-Франківську виявлено п’ять нових потенційних місць і ділянок концентрації ДТП.

Це вул. Коновальця, 130, біля Обласної дитячої лікарні, де сталося 6 наїздів на пішоходів, що спричинили травми, та 3 зіткнення транспортних засобів; вул. Коновальця, 146, 221, біля «Велмарту» (4 наїзди, 7 зіткнень); вул. Хоткевича, 63-69 – ділянка від пішохідного переходу біля магазину «Дарницький» до магазину АТБ (5 наїздів, 4 зіткнення);

вул. Бандери, 60-66 – ділянка від пішохідного переходу біля Обласного бюро технічної інвентаризації до перехрестя з вул. Побутовою (6 наїздів, 8 зіткнень); вул. Грушевського, 29-37 – 120-метрова ділянка, біля Служби автодоріг області (6 наїздів, 2 з яких – летальні, 2 зіткнення).

Також виявлено два місця з підвищеною аварійністю на вул. Вовчинецькій: перед ТРЦ «Велес» (1 наїзд, 3 зіткнення) і на ділянці від ТОВ «ОККО» до пішохідного переходу (5 наїздів, один з яких – летальний, 13 зіткнень).

«Ми виявили нові місця концентрації та підвищеної аварійності, де в результаті ДТП, на жаль, гинуть люди, – каже В. Царьов. – Це на вулиці Грушевського, біля Служби автодоріг, де є пішохідний перехід, на Коновальця, біля Обласної дитячої лікарні та на Вовчинецькій, біля ОККО, де також є пішохідний перехід. Поінформували про це місцеву владу, яка, згідно з законодавством, має вживати заходів щодо удосконалення організації дорожнього руху. Це може бути встановлення перильного огородження, щоб люди не переходили дорогу у невстановлених місцях, пристроїв примусового зниження швидкості, так званих «лежачих поліцейських», чи влаштування піднятих переходів задля безпеки пішоходів, як-от на вул. Грушевського».

Цікаво, що, за словами В. Царьова, найчастіше спричиняють і потрапляють в ДТП автомобілі на іноземних номерах, престижні іномарки, зокрема чомусь найбільше – «BMW». А от старих машин ще радянського чи вітчизняного автопрому, які стають учасниками ДТП, набагато менше.

Іван ГІРАК

5 місць концентрації ДТП у Івано-Франківську:

1. Вул. Коновальця, 130 (Обласна дитяча лікарня), 6 наїздів на пішоходів, 3 зіткнення транспортних засобів.
. Вул. Коновальця,, 130 (Обласна дитяча лікарня), наїздів на пішоходів, 3 зіткнення транспортних засобів.
2. Вул. Коновальця, 146, 221 («Велмарт»), 4 наїзди на пішоходів, 7 зіткнень транспортних засобів.
Вул. Коновальця, 146, 221 (“Велмарт”), 4 наїзди на пішоходів, 7 зіткнень транспортних засобів.
3. Вул. Хоткевича, 63-69 (ділянка від пішохідного переходу магазину «Дарницький» до пішохідного переходу магазину АТБ), 5 наїздів на пішоходів, 4 зіткнення транспортних засобів.
Вул. Хоткевича, 63-69 (ділянка від пішоходного переходу магазину “Дарницький” до пішоходного переходу магазину АТБ), 5 наїздів на пішоходів, 4 зіткнення транспортних засобів.
4. Вул. Бандери, 60-66 (ділянка від пішохідного переходу Обласного бюро технічної інвентаризації до перехрестя з вул. Ребета), 6 наїздів на пішоходів, 8 зіткнень транспортних засобів.
Вул. Бандери, 60-66 (ділянка від пішохідного переходу Обласного бюро технічної інвентаризації до перехрестя з вул. Ребета), 6 наїздів на пішоходів, 8 зіткнень транспортних засобів.
5. Вул. Грушевського, 29-37 (протяжність ділянки 120м.), 6 наїздів на пішоходів, з яких 2 загиблі, 2 зіткнення транспортних засобів.
Вул. Грушевського, 29-37 (протяжність ділянки 120м.), 6 наїздів на пішоходів, з яких 2 загиблі, 2 зіткнення транспортних засобів.

 

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.

Ми у Facebook


Це вікно зникне через 20 seconds