Не гавкає, не кусає, а в дім не пускає. Як і за скільки захистити свій дім розумною системою безпеки

Карантин послаблено, і з приходом теплих днів залишки самоізольованих прикарпатців потрохи лаштуються у відпустки. Спорожнілі багатоповерхівки не можуть не привертати увагу грабіжників. Літо – традиційний сезон жнив для «домушників». Як зробити свій дім фортецею для злодіїв та який бюджет для цього знадобиться – довідувався «Західний кур’єр».

Дзвонить і показує

Український ринок систем безпеки за останні кілька років зазнав кардинальних змін, розповідають представники галузі. Обладнання дуже осучаснилось, а клієнтами безпекових фірм стали не тільки власники пентхаусів, а пересічні жителі багатоповерхівок. Станом на сьогодні співвідношення користувачів систем безпеки між представниками еліти та бізнесу і звичайними людьми приблизно «50 на 50».

За даними Поліції охорони Івано-Франківщини – єдиної держструктури, яка надає охоронні послуги, системами безпеки на Прикарпатті користуються розпорядники 15 тисяч об’єктів різних форм власності (приблизно така ж кількість клієнтів користується послугами приватних охоронних фірм).

Послугами поліції охорони для особистих потреб користуються власники 2,5 тисячі приватних будинків, 4,5 тисячі квартир та 300 гаражів.

«З них понад 500 будинків та 300 квартир ми прийняли під охорону з початку цього року, незважаючи на карантин. У звичний час з наближенням літнього періоду кількість об’єктів ще більша», – повідомила «ЗК» речниця управління Державної служби охорони на Прикарпатті Марія Мельникович.

«Традиційний пік кількості звернень – два перші місяці літа. Причому більшість звертається уже після того, як стали жертвами пограбування», – розповідає власник інженерно-монтажної компанії систем безпеки «Територія безпеки» Володимир Цирульник.

Квартирних злодіїв можна розділити на дві категорії. Перші діють спонтанно та беруть те, що погано лежить. Від них захиститися легше – їх відлякає навіть звичайна наліпка «об’єкт під охороною» чи муляж відеокамери.

Другі працюють за «наводкою»: заздалегідь намічають багату квартиру чи будинок, відстежують, в який час господарів немає вдома, ретельно готуються до нальоту. Таких крадіїв не затримає жоден дверний замок, злом навіть найнадійнішого в досвідченого «домушника» забирає не більше п’яти хвилин.

Убезпечити дім від таких «гостей» можна лише шляхом встановлення системи безпеки.

«Найефективніший спосіб захиститися від крадіжки – поєднання відеонагляду та системи сигналізації, — каже Володимир Цирульник. – Це працює так: при вторгненні спрацьовує сигналізація, клієнту автоматично приходить сповіщення на телефон. Користувач може відразу напряму підключитися до камери і в режимі онлайн бачити, що відбувається на місці, де спрацював сигнал тривоги».

Щоправда, коштує такий ефективний засіб контролю безпеки помешкання недешево – безпровідна сучасна система сигналізації обійдеться приблизно у 6 тисяч гривень. Камера – від 2000 гривень. Суттєво зекономити можна, встановивши дешевший варіант сигналізації, у якій датчики з’єднуються між собою за допомогою дротів. Виглядає не так естетично, як безпровідна система безпеки. Зате коштує від 4000 тисяч гривень.

Клієнтам із обмеженим бюджетом фірми безпеки пропонують також відеокамери з вбудованими функціями сигналізації, яка здатна розпізнавати вторгнення злодія через зображення. Камера реагує на пошкодження та перекриття картинки, має міцний корпус та об’єктив, який не розбити навіть молотком з першого удару.

Фірми безпеки пропонують також відеокамери з вбудованими функціями сигналізації, яка здатна розпізнавати вторгнення злодія через зображення.

Вартість такого оснащення – від 5 тисяч гривень. Втім такий спосіб захисту вважається менш надійним навіть за класичну дротову сигналізацію. Практика показує, що сигналізація у камері час від часу спрацьовує хибно, сприймаючи як спробу пограбування інші дії.

«Крім того, камера зможе надіслати клієнту сповіщення лише за умови доступу до інтернету, – каже Володимир Цирульник. – Якщо злодій перекриє цей доступ, сигналізація не спрацює».

За словами власника «Території безпеки», обираючи між окремо відеонаглядом та сигналізацією, варто обирати останнє.

Вхід за відбитком пальця

Більшості клієнтів безпекові фірми рекомендують все ж не економити на сучасній системі сигналізації. За словами Володимира Цирульника, вони повністю виправдовують свою вартість. Безпровідна система складається з центрального блоку – «хабу» – невеликої пластикової коробочки, схожої на інтернет-роутер, яка кріпиться в малопомітному місці, та датчиків, кількість та функції яких визначає клієнт.

Датчики можна встановлювати не лише всередині помешкання, а й на вулиці, якщо йдеться про приватний будинок. За умови правильної розстановки датчиків, обдурити систему практично не можливо.

«Вона працюватиме без доступу до інтернету, оскільки має вмонтовану сімкарту. Якщо злодій спробує заглушити GSM-сигнал, «хаб» розпізнає цю спробу і сигналізація спрацює. Те саме буде, якщо головний блок спробують зірвати зі стіни чи ушкодити. Якщо злодій переріже електричний кабель, сигналізація також спрацює і буде в робочому режимі ще 14-15 годин», – переконує Володимир Цирульник.

Датчики можна встановлювати не лише всередині помешкання, а й на вулиці, якщо йдеться про приватний будинок. За умови правильної розстановки датчиків, обдурити систему практично не можливо.

Система безпровідної сигналізації дозволяє клієнту повністю контролювати все, що відбувається у нього вдома за його відсутності. Є датчики не тільки проникнення в будинок, а й розбиття скла, витоку газу, пожежі, затоплення. Є навіть функція «розумна розетка», яка дозволяє на відстані вмикати-вимикати електроприлади. Всіма процесами та сповіщеннями можна керувати через мобільний телефон.

«Раніше внутрішній доступ до системи безпеки того чи іншого помешкання мали тільки служби охорони, які обслуговували об’єкт. Клієнт не мав доступу до цих даних і про те, що його грабують, дізнавався вже пост-фактом. Зараз користувач безпосередньо отримує всю інформацію про те, що в конкретний момент часу відбувається у нього вдома. І це свого роду революція в безпеці, яка відбулась за останні 8-10 років», – вважає пан Володимир.

В результаті безпекової революції у вільному доступі для клієнтів з’явилися також «розумні» замки, які відкриваються за допомогою спеціального коду чи навіть відбитків пальців власника. Раніше таке обладнання було доступне тільки спецслужбам. Клієнтам пропонують домофони з підтримкою передачі зображення та звуку на смартфон, які дають можливість користувачу на відстані спілкуватися з тим, хто стоїть у нього перед дверима, так наче він перебуває у себе у помешканні.

Господарі і відвідувачі можуть спілкуватися з різних куточків планети. Такі системи безпеки коштують від 6 до 10 тисяч гривень і відлякають навіть бувалого крадія.

Ольга КОМАР

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.

Ми у Facebook


Це вікно зникне через 20 seconds