ОПОРА вимагає розслідування імовірних порушень на 87 окрузі

Громадянська мережа ОПОРА заявила про недотримання на 87 окрузі в Івано-Франківській області, де відбулися довибори у ВР, права виборців на чесне встановлення волевиявлення.

Про це йдеться в заяві громадянської мережі “ОПОРА”, передає Західний кур’єр.

“ОПОРА заявляє про недотримання в ОВО № 87 на виборах народного депутата України права виборців на законне і чесне встановлення підсумків їхнього волевиявлення. Надзвичайний виклик для демократичності та законності виборів в окрузі вимагає від держави та правоохоронних органів невідкладних дій щодо встановлення винних у можливому спотворенні результатів голосування та ймовірних шахрайських діях з виборчою документацією. У разі відсутності об’єктивних та комплексних розслідувань, результати проміжних виборів народного депутата України матимуть низьку суспільну легітимність”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що спостерігачі ОПОРИ наполягають на розслідуванні всіх без виключення версій щодо причин невідповідності даних протоколів ДВК та результатів повторного підрахунку голосів, а також інших правопорушень.

“Процес встановлення підсумків голосування супроводжувався надмірною політизацією роботи членів ОВК та постійними ротаціями у її складі на основі непублічних партійних афіляцій, що негативно вплинуло на здатність комісії організовано і неупереджено реагувати на проблеми виборчого процесу”, – йдеться в заяві.

Також наголошується, що остаточні підсумки голосування, встановлені ОВК, базуються на рішеннях комісії про визнання недійсним голосування на 5 виборчих дільницях, а також враховують неспівпадіння між первинними протоколами 6 ДВК і даними повторного підрахунку голосів.

Ці проблеми, як йдеться в заяві, вплинули на остаточні результати голосування в одномандатному виборчому окрузі.

ОПОРА закликала МВС України та Національну поліцію України “інтенсифікувати роботу оперативного штабу щодо моніторингу законності виборів у ОВО № 87 і забезпечити щоденне інформування про попередні версії слідства щодо резонансних порушень законодавства та вжиті правоохоронцями заходи”.

До слова, 4 квітня ЦВК повідомила, що на довиборах до Верховної Ради на 87-му окрузі в Івано-Франківській області переміг кандидат від партії “Слуга народу” Василь Вірастюк.

Кандидат в народні депутати Олександр Шевченко поінформував, що буде звертатися до судів.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.