Органам місцевого самоврядування повернуть повноваження щодо управління землями місцевих громад за межами населених пунктів

«Україна дала старт реформі, на яку чекала всю незалежність. Реформі, без якої не може процвітати жодна держава. Без земельної реформи Україна не матиме шансу знову стати житницею Європи. Цьогоріч парламент ухвалив, а я підписав низку законів, які впорядковують обіг землі, роблять його прозорим, справедливим та ефективним. Розвиток фермерства надзвичайно важливий для української економіки». Про це наголосив Володимир Зеленський на сторінці Офісу Президента України у Facebook – пише “Західний кур’єр“.

У межах започаткованої реформи цього року на підтримку українських сільгоспвиробників держава виділила 4 млрд грн. Буде максимально спрощено шлях коштів від бюджету до невеликого фермера. Не потрібно буде бігати по інстанціях, збирати довідки, усувати помилки у землевпорядній документації. Достатньо просто зареєструватися в системі Аграрного реєстру, щоб отримати допомогу за програмами, визначеними урядом.

Фермери одержать пільгові умови придбання сільськогосподарської землі. Зокрема, ті, хто має господарство на землях державної власності, переданих їм у постійне користування, матимуть змогу придбати цю землю у безвідсоткову розстрочку на 10 років.

Також органам місцевого самоврядування будуть повернуті повноваження щодо управління землями місцевих громад за межами населених пунктів, яких вони були позбавлені з 1 січня 2002 року – йдеться у повідомленні.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.