“Слуги народу” хочуть дозволити українцям легально володіти зброєю. Серед ініціаторів – два прикарпатські нардепи

Українцям скоро можуть дозволити законно володіти і застосовувати для самозахисту вогнепальну зброю – пістолети і револьвери. Проєкт Закону “Про зброю”, внесений депутами від “Слуги народу”, зараз активно обговорюється в робочій групі Верховної Ради. 2 березня 2020 року відбулося її чергове засідання, пише “Західний кур’єр” з посиланням на “Страну”.

Cпочатку у Верховній Раді було зареєстровано два варіанти проєктів Закону про зброю. Перший, під номером 1222 від 02.09.2019 року було подано депутатами від фракції “Слуга Народу”, юристом Ігорем Фрісом і Олександром Матусевичем.

Другий, під номером 1222-1 від 20.09.2019 року, розроблений і поданий цілою групою нардепів від “Слуги народу” – Олександром Бакумова, В’ячеславом Медяником, Павлом Сушко, Андрієм Одарченко, Кирилом Нестеренко, Юлією Гришиной і Дмитром Чорним.

У грудні 2019 Комітетом Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, куди надійшли обидва законопроекти, було прийнято рішення об’єднати їх в один, а також сформувати робочу групу з доопрацювання закону.

Головне в законопроєкті – це можливість володіння і самооборони короткоствольною нарізною вогнепальною зброєю. Тобто – пістолетами. Але з цілим переліком обмежень, одне з яких – вогнепальною зброєю можна оборонятися від злочинців лише вдома.

Ця норма закону зараз обговорюється експертами робочої групи, внесені пропозиції змінити цю норму на право вільного прихованого носіння і самооборони короткоствольною зброєю за межами свого житла.

Але не факт, що правку вдасться залишити в законопроєкті. Також малоймовірно, що законопроєкт з такою правкою вдасться прийняти у Верховній Раді, з огляду на вкрай жорстку негативну позицію з цього питання МВС.

Головний аргумент прихильників легалізації – українцям необхідно дати право на самозахист.

З початку війни на Донбасі, в Україні в нелегальному користуванні знаходиться величезна кількість зброї. Говорячи іншими словами, зброю, і не тільки цивільного зразка , є в надлишку і вільному доступі у злочинців. За інформацією проекту “Огляд стрілецької зброї” швейцарського Інституту міжнародних досліджень і розвитку, в Україні зараз на руках знаходиться більше трьох з половиною мільйонів незаконних вогнепальних стволів. І ця зброя не лежить по схронах, а активно використовується бандитами.

Тому, як зазначають прихильники легалізації, у звичайних громадян є конституційне право на захист, але немає можливості і коштів цей захист реалізувати.

У той же час, проти категорично виступають поліцейські. У МВС вважають, що право на володіння зброєю привіт до сплеску злочинності, так як в після цього в побуті люди все частіше почнуть застосовувати зброю для з’ясування стосунків.

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.