Тести на COVID-19  розробили, але…

великих замовлень немає.

В Інституті молекулярної біології Національної академії наук України ще в січні, як тільки з’явилися перші вістки з Китаю, вчені зайнялися розробкою перших у країні ПЛР-тестів на визначення коронавірусної інфекції. Їх створили буквально за кілька тижнів, а потім чекали першого інфікованого в Україні, щоб випробувати тест-систему. Результат підтвердився – пише “західний кур’єр” з посиланням на  Радіо Свобода.

«Як тільки до нас потрапляє кДНК (комплементарна ДНК), то вже весь процес займає буквально 2–3 години. Тобто це досить швидкий метод», – розповідає лаборантка Юлія.

Із проханням про розробку тестів в інститут звернулися Рада національної безпеки і оборони і Міністерство охорони здоров’я. Попросити – попросили, але тести досі не замовили. Ось уже три місяці директор інституту оббиває пороги влади, щоб отримати держзамовлення на тести.

В інституті кажуть, що лабораторії, які здійснюють тести, не вправляються навіть із мінімальною кількістю, тому такі затримки. Директор інституту Михайло Тукало розповідає, що за місяць до нього надійшло вже 15 заявок на виготовлення тестів – і від мерів українських міст, і від приватних компаній. Але вони все ще чекають великого держзамовлення.

«Коли у нас цей стартовий капітал буде, то через кілька днів ми будемо готові видати 10–20 тисяч тестів на тиждень – тобто тисячу-дві на день», – каже Михайло Тукало.

До слова, Україні карантин уже обійшовся в 53,5 мільярди доларів. Такі дані оприлюднила 21 травня Київська школа економіки. Втрати розраховані за прогнозами уряду і Міжнародного валютного фонду.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.

Ми у Facebook


Це вікно зникне через 20 seconds