Садити не прутики, а сформовані дерева висотою від 2 до 5 метрів, при формуванні обрізати не більше 30% крони, влаштовувати квітники з багаторічних насаджень, а замість перильних огороджень вздовж вулиць  висаджувати живоплоти. Саме такими принципами під час озеленення Івано-Франківська послуговуватимуться комунальники.

За словами директора Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака, це дешевше, практичніше, а головне – естетично привабливіше, пише Західний кур’єр.

Головний комунальник міста каже, що в Івано-Франківську розробили нові правила обрізки дерев, які невдовзі будуть затверджені. Але уже зараз кажуть при формуванні крон дерев, обрізати їх не більш ніж на 30%.

Наразі у місті уже сформували крони 554 дерев і передбачено провести роботи з обрізання крон ще 315 дерев. Також є 900 звернень від мешканців, котрі просять на деревах позрізати гілки, які їм заважають.

Наразі у місті загалом уже зрізали 448 дерев і ще 80 планують зрізати до кінця року. А люди просять видаляти старі дерева й надалі, про що є 324 відповідні звернення. Натомість з початку року Івано-Франківськ поповнився уже 1198 молодими деревами, а восени посадять ще 93.

«Ми змінили підходи, – каже М. Смушак. –  Зараз садимо менше, але це вже не прутики, а високорослі, сформовані, загартовані дерева від 2,5 до 4,5 метрів, обхватом стовбура від 12 до 20 сантиметрів. Також прописані вимоги щодо їхнього догляду».

Зокрема, це дворазовий впродовж тижня полив не менше 10 літрів води на одне дерево і, за потреби, ремонт чи заміна огородження. Таким чином підрядники уже поремонтували 300 огороджень і 150 поламаних замінили на нові. Крім того, дві тисячі молодих дерев обприскали засобом «Мегафол», щоб вони нормально розвивались і були захищені від шкідників.

Нові підходи застосовують і до влаштування квітників, яких у місті є 54 загальною площею 3123 квадратних метри. Там висадили 61 тисячу 60 штук однорічних літніх квітів та 5 тис. 800 штук вічнозелених багаторічних. Також заквітчали 352 вазони на опорах освітлення і посадили 50 штук самшиту у бетонні вази.

«Ми збільшили щільність висаджування квітів. На клумбах у центрі міста здебільшого однорічні квіти. Але ми маємо переходити до висаджування багаторічних зелених насаджень. Це дешевше, естетичніше і більш привабливо, ніж однорічні, вони потребують менше затрат при догляді. І вже почали це робити на клумбах на вулиці Шевченка», – каже М. Смушак.

Директор комунального департаменту також зазначив, що не всі газони у місті мають обов’язково бути рівно покошені. Вони теж можуть бути сформовані з елементами різних за видами, висотою і формами багаторічних насаджень. А вздовж доріг, замість перильних огороджень, доцільно висаджувати живоплоти.

До речі, таку традицію комунальники уже відновили на Набережній імені Василя Стефаника і мають намір зробити це на вулиці Січових стрільців та інших у центрі міста.

«При проєктуванні вулиць треба передбачати озеленення – дерева, газони і живоплоти, – каже М. Смушак. – Це набагато краще перильних огороджень і стовпчиків. Адже такі зелені зони і живоплоти захищатимуть пішоходів від пилу і бруду з проїжджих частин вулиць».

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.