Законотворча активність і тематичні  пріоритети мажоритарників Івано-Франківщини з часу набуття повноважень, – дослідження ОПОРИ

З моменту набуття повноважень Верховної Ради поточного скликання прикарпатські депутати-мажоритарники сукупно 119 разів виступали ініціаторами законопроєктів та 20 разів ініціаторами проєктів Постанов.

Результатом індивідуальної законотворчої діяльності є 27 законотворчих ініціатив. За підсумками восьми місяців роботи парламенту для обранців з Івано-Франківщини найбільш пріоритетними законотворчими тематиками стали галузевий розвиток, економічна і правова політики, а найменше уваги приділяли заявам, зверненням та питанням організації роботи парламенту.

Серед депутатів-мажоритарників Івано-Франківщини найактивнішими законотворцями є Ігор Фріс (32 законопроєкти і 4 проєкти Постанов), Оксана Савчук (28 законопроєктів і 6 проєктів Постанов) і Зіновій Андрійович (20 законопроєктів і 5 проєктів Постанов). Едуард Прощук є серед авторів 15 законопроєктів та 2 проєктів Постанов, а у переліку законотворчих ініціатив Олександра Матусевича 10 законопроєктів і 2 проєкти Постанов. До найменш активних законотворців, з моменту набуття повноважень, можна віднести Володимира Тимофійчука (8 законопроєктів і 1 проєкт Постанови) та Андрія Іванчука (6 законопроєктів).

Як свідчить статистика, мажоритарники Івано-Франківщини віддають перевагу колективному законотворенню, індивідуальна законотворчість становить 19%. Найбільше законотворчих ініціатив індивідуального авторства у Оксани Савчук – 12, у Ігоря Фріса – 8, Зіновія Андрійовича – 6 і Андрія Іванчука – 1. Інші парламентарі віддають перевагу лише колективній розробці проєктів законодавчих актів.

Найбільше уваги у законотворчій діяльності івано-франківські парламентарі надавали проблематиці галузевому розвитку (33%), економічній політиці (27%) і правовій політиці (16,5%). Пріоритетними, наприклад, для Оксани Савчук стали законотворчі ініціативи, що стосуються економічної політики, галузевого розвитку і державного будівництва. Для Ігоря Фріса пріоритетними були правова політика, галузевий розвиток і економічна політика, для Едуарда Прощука – галузевий розвиток, економічна політика. Олександр Матусевич, Зіновій Андрійович і Володимир Тимофійчук під час законотворення акцентували увагу на галузевий розвиток і економічну політику. У зв’язку з невеликою кількістю законотворчих ініціатив у Андрія Іванчука (6 проєктів закону) важко виділи пріоритетні для нього тематики законотворення.

За висновками Головного науково-експертного управління, до більшості законопроєктів і постанов було подано зауваження або рекомендації про повернення законотворчих ініціатив на доопрацювання. По усій сукупності законотворчих ініціатив прикарпатських мажоритарників подано 39 зауважень, 5 позитивних і 25 негативних висновків, а до 70 ініціатив (50%) – ще немає жодних висновків.

Водночас, профільні комітети рідше висловлюють зауваження або надають негативні висновки. Ними було надано 26 позитивних і 12 негативних висновків, а також по 3-х ініціативах подано зауваження. Проте по 98 ініціативах (71%) профільними комітетами не подано жодних висновків.

Варто також звернути увагу на те, що значна частина законотворчих ініціатив народних депутатів-мажоритарників Івано-Франківщини ще не отримали висновків ГНЕУ і профільних парламентських комітетів.

За період роботи поточного складу Верховної Ради з вересня 2019 по квітень 2020 рр. з-поміж 139 законотворчих ініціатив лише 3 законопроєкти і 3 проєкти Постанови набули чинність.

Серед прикарпатських мажоритарників, у п’яти з них автором або співавтором є народний депутат в одномандатному виборчому окрузі №84 Ігор Фріс. Дані законопроєкти передбачають, на думку авторів, певні позитивні зміни у правовій політиці.

Серед проєктів Постанов, які стали чинними і були подані за співавторства прикарпатських депутатів-мажоритарників, найбільше об’єднала проєкт Постанови «Про висловлення недовіри Генеральному прокурору Рябошапці Р.Г.», до якої приєдналось одразу троє народних депутатів Прикарпаття: Ігор Фріс, Олександр Матусевич та Зіновій Андрійович. Також Ігор Фріс став співавтором проєкту Постанови «Про прийняття за основу проєкту Закону України про внесення змін до Закону України«Про нотаріат» (щодо усунення законодавчих колізій та прогалин)», а народна депутатка Оксана Савчук співавторкою проєкту Постанови «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році».

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.