Збитки від повені в Івано-Франківську оцінили у 26 млн гривень

За попередніми підрахунками, на відновлення пошкоджених і зруйнованих повінню об’єктів життєво необхідної інфраструктури Івано-Франківська потрібно 26 млн. 230 тис. гривень.

Про це повідомив начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій, оборонно-мобілізаційної роботи та діяльності правоохоронних органів виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Ігор Влізло. За його словами, найбільше від підтоплень у місті постраждав мікрорайон Пасічна, а в Івано-Франківській ОТГ – село Підпечери, пише Західний кур’єр. 

«У Підпечерах водою було відрізано 150 будинків і стільки ж затоплено. На деяких ділянках рівень води був від 1,5 до 3 метрів. Впродовж трьох днів мешканцям надавалася допомога. Човнами переправляли людей, завозили їм все, що потрібно: продукти, питну воду, ліки», – каже І.Влізло.

За його словами, впродовж двох днів вдалося провести першочергові роботи з берегоукріплення дамб в селі Угорниках Івано-Франківської міськради та в районі вулиць Горохолинської-Медичної, поблизу с.Чукалівка.

«В Угорниках укріпили дамбу, завезли понад 150 тонн негабаритного каміння. На сьогоднішній день цього достатньо. Чимало проблем на вул. Горохолинській. У п’ятницю і суботу туди теж завезли 150 тонн каміння, але там потрібно ще серйозно попрацювати. Додатково треба ще 500 тонн, щоб до кінця тижня закрити це питання», – сказав І.Влізло. Водночас він додав, що на капітальне берегоукріплення в районі вулиць Горохолинської-Медичної потрібно 4,5 млн. грн.

За словами І. Влізла, на основі попередніх обстежень, завдані водою збитки уже становлять в с. Угорники 5,7 млн. грн., в с. Микитинці – 4,8 млн., на вул. Надрічній – 2,5, а в районі вулиць Медичної-Горохолинської – 4,5 млн. грн.

«Наступним етапом потрібно негайно обстежити земельні ділянки, які були підтоплені, житлові будинки, гаражі тощо, – каже І. Влізло. – Прошу долучити до цього земельників, Управління капітального будівництва, Департамент житлово-комунального господарства, працюємо з сільськими головами і старостами сіл, бо багато звернень і фізично не можливо все обстежити. А до п’ятниці маємо зібрати попередню інформацію і чекаємо постанови Кабінету міністрів, яка повинна роз’яснити, що потрібно для того, щоб були виділені кошти на відшкодування. Є інформація, що держава буде компенсyвати втрати сільського господарства і за пошкоджене житло».

«Зараз дуже важливо документально все оформити. Хто буде мати документи, той отримає компенсацію», – наголосив міський голова Руслан Марцінків. На це він звернув увагу і комунальників. Мовляв, треба актувати кожне пошкодження дороги та інших об’єктів інфраструктури, щоб претендувати на відшкодування завданих стихією збитків. Адже, скажімо, як повідомив генеральний директор КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Роман Кімачук, внаслідок підняття рівнів води було пошкоджено два поверхневі водозабори у селах Скобичівка та Березівка, а також підмиті кріплення загалом семи дюкерних переходів водопровідних та каналізаційних мереж через ріки.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.

Ми у Facebook


Це вікно зникне через 20 seconds