Головна Цитати

Цитати

 

Quote by Михайло СМУШАК, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою (Про роботу з двома мерами – Віктором Анушкевичусом та Русланом Марцінківим) Насправді і Віктор Андрюсович і Руслан Романович – це самодостатні люди, які дуже багато досягли в житті. Не кожна людина може бути обрана міським головою. Віктор Андрюсович два рази був, Руслан Романович теж, думаю, буде два рази, як мінімум. Вони різні керівники і кожен по-різному підходить до роботи. Якщо Руслан Романович більше бере на себе обов’язків: і економіку, культуру, медицину, комуналку. То стиль Віктора Андрюсовича відрізнявся – у нього були заступники, він їм доручав роботу і питав з них. Зараз Руслан Романович більше на себе взяв, я не знаю, як він з тим всім справляється. Якщо говорити з ким легше? І тоді і зараз були і є якісь проблемні моменти і вони вирішувалися інколи складно, інколи простіше.

— Михайло СМУШАК, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою

Quote by Віталій Федорів, т.в.о. голови облдержадміністрації - 13-14 березня в області відбудеться фінальна частина чемпіонату світу зі спортивної ходьби, на який прибудуть учасники із семи країн світу. Тож, маємо побоювання, що участь у ній значної кількості глядачів із різних частин світу може передувати поширенню інфекції.

— Віталій Федорів, т.в.о. голови облдержадміністрації

Quote by Юрій ШВЕЦЬ, колишній радянський розвідник і однокурсник Путіна по інституту КДБ   - «Наступники» будуть намагатися позбутися Путіна якнайскоріше, оскільки стурбовані власною безпекою, а для цього їм доведеться «порішати питання» у Вашингтоні. Так було восени 91-го, напередодні розпаду СРСР. Так було в 1999 році, приблизно за місяць до того, як Єльцин публічно оголосив Путіна своїм наступником. Думаю, так буде і цього разу. Тому, як мені здається, найбільш оптимальний час для вирішення долі Путіна настане ближче до президентських виборів у США, коли стане відоме ім’я майбутнього президента і коли американці будуть занурені насамперед у власні справи.

— Юрій ШВЕЦЬ, колишній радянський розвідник і однокурсник Путіна по інституту КДБ

Quote by Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, економіст і політолог - Євросоюз після нинішнього потрясіння (епідемії коронавірусу) не зуміє зберегтися в нинішньому вигляді. Пандемія показала, що в тяжкі критичні часи, ЄС виявився неефективний – він виявився нездатним створити умови для виживання його членів. Всі країни закрилися. Кожна сама по собі. ЄС уже впав, як картковий будиночок! По суті, залишилося тільки те, з чого він виник і розвинувся – єдине економічне господарство і єдина валюта. Сила ЄС була у відсутності кордонів між країнами-членами: був єдиний ринок всього: грошей, капіталів, нерухомості, робочої сили, валюти і т.д. Не виключаю, що Італія, коли вибереться з епідемії, перша заявить про вихід з єврозони…

— Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, економіст і політолог

Quote by Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська - Івано-Франківськ - це прокидатися з першим дотиком сонячного проміння, яке лоскоче крізь віконну шибку і кличе разом у новий день. Івано-Франківськ - це неспішно пройтися затишною вуличкою. Це присісти і черпнути життєдайної сили у старому чарівному парку чи в охайному сквері. А, може, вмитися прохолодою річкової води і поринути в обійми лагідного сонця?.. Або ж відправитися в самісіньке серце, на центральну площу. Де під звуки вуличних мелодій зустріти такий по-домашньому теплий вечір. Таким є наше місто. Місто-магніт. Місто, яке полонить назавжди. Так, знаю, ви вже скучили за усім цим. Трохи прикро, що цьогоріч своє день народження Івано-Франківськ зустріне незвично тихо і навіть дещо порожньо. І хай ми зараз не святкуємо разом, як зазвичай. Але любимо - ще сильніше. З Днем народження, рідний Івано-Франківськ! З Днем нашого рідного міста, франківці!

— Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська

Quote by Андрій Іллєнко, народний депутат України 7, 8 скликань, ВО «Свобода» - А слабо слугам народу у Верховній Раді зменшити собі зарплати до 4600 грн, як це зробили ми навесні 2014, коли держава опинилась у кризі? Хоча б на час епідемії. Це ж саме зробити для усіх урядовців, топ-чиновників, керівників державних кампаній і членів наглядових рад. Також скасувати безглузде державне фінансування віртуальних олігархічних проектів (тобто парламентських партій).

— Андрій Іллєнко, народний депутат України 7, 8 скликань, ВО «Свобода»

Quote by Вікторія Сусаніна, заступниця міського голови – начальниця фінансового управління - В кінці минулого року нам бракувало 135 мільйонів освітньої субвенції на виплату зарплати педагогічним працівникам. Таку ж ситуацію ми мали і у медичній сфері. Наші звернення до вищих ланок державної влади не дали жодного результату. В кінці 2019 з державного бюджету місто не отримало дотаціїї вирівнювання, яка була розподілена на більш потребуючі райони області, тому мусило вирішувати ситуацію власними силами. За дорученням міського голови було здійснено перерозподіл всіх витрат, щоб виплатити заробітні плати. Це мало негативний ефект. Адже інші виплати припинилися, в тому числі і підрядникам. Тому тепер місто боргує перед ними. Але, як сказав міський голова, до середини лютого ми плануємо погасити ці борги.

— Вікторія Сусаніна, заступниця міського голови – начальниця фінансового управління

Quote by Максим СТЕПАНОВ, глава МОЗ - В країні має існувати служба, яка здатна реагувати на ті виклики, які ми побачили при коронавірусній хворобі. У нас є призначений рішенням уряду від 11 березня головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Дійсно, на сьогодні немає повноцінної служби, тобто є покладання різних обов’язків на різні підрозділи, в тому числі й на МОЗ. Ми не плануємо її робити як центральний орган виконавчої влади, але плануємо створити таку службу, яка буде європейського зразка.

— Максим СТЕПАНОВ, глава МОЗ

Quote by Сергій Кривонос, генерал, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони - В Путіна розроблений далеко не один варіант. Вони врахували помилки 2014 року і поміняли вектор. Вони побачили силу українського народу, який встояв перед реально сильною загрозою. Наразі найголовніше їхнє завдання – приспати, аби ми не помічали небезпеку від ворога, і вивести все на конфлікт всередині країни. Посіявши недовіру серед нас, роздробивши народ за різними дражливими питанням. У тому числі й щодо ринку землі, газу, закону про мову, ставлення до результатів Другої світової війни. Це ті питання, з якими вони грають. І ми зараз сильно програємо.

— Сергій Кривонос, генерал, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони

Quote by Людмила ВОДОЛАЖСЬКА, кандидат біологічних наук, вірусолог - Вірус у тяжкій формі вражає тих, хто ще чимось хворіє. З точки зору вірусології коронавіруси є доволі банальними і не страшними. Респіраторних вірусів у природі існує дуже багато. Вони легко розповсюджуються аерозольним шляхом, розмножуються в організмі 2-7 днів, і потім покидають організм хазяїна. Такі віруси не можна називати смертельними. Однак небезпека виникає тоді, коли у «хазяїна» є ще якась патологія і спрацьовує на ускладнення, або тоді, коли власна імунна система влаштовує в легенях «армагедон», який лікарі називають гострий респіраторний дистрес-синдром.

— Людмила ВОДОЛАЖСЬКА, кандидат біологічних наук, вірусолог

Quote by Ігор ПАЛИЦЯ, народний депутат України - Влада недолуга. На превеликий жаль, у другому турі президентських виборів я підтримував команду Зеленського. Зараз я бачу, що команда Президента, можливо, не сам Президент, може, у нього немає на це часу, не справилися з тими викликами, які є… Непрофесіоналізм породжує біду. Тому я вважаю, що в Президента єдиний вихід – розпускати цю Верховну Раду. І восени після карантину робити нові вибори. І хай народ України приймає рішення, кого він вже хоче бачити. Тих, які нічого не робили, нічим не займалися, чиїх прізвищ ніхто не знає, хто ніколи нічого не знав, як робити, або тих, хто вміє щось робити.

— Ігор ПАЛИЦЯ, народний депутат України

Quote by Семен Глузман, президент Асоціації психіатрів України - Депресії бувають різними. Одна річ – медична депресія, коли людина, яка хворіє, може накласти на себе руки. Це треба лікувати. Інша річ – коли людина втрачає роботу, не має чим годувати сім’ю, знаходиться у відчаї та депресивному стані, то це потрібно лікувати не медикаментами, а працевлаштуванням. Такого плану депресій та роздратувань буде багато, і я побоююся, що на тлі таких станів не виключені масові заворушення. Судіть самі: де знайде роботу після закінчення карантину мешканець райцентру?

— Семен Глузман, президент Асоціації психіатрів України

Quote by Михайло СМУШАК, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою - До 1 липня 2020 року українців звільнили від пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Але не від оплати за житлово-комунальні послуги. Це означає, що під час карантину, якщо у нас не вистачає коштів, або немає можливості здійснити оплату з інших причин (наприклад, не виходячи з дому) – не оплачуємо і нам за це нічого не буде. Але тільки на час дії карантину. По його закінченні - доведеться за отримані послуги розрахуватися. При цьому, якщо оплати не буде здійснено у визначений термін - почнеться нарахування й пені

— Михайло СМУШАК, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою

Quote by Віталій Федорів, т.в.о. голови облдержадміністрації - З резервного фонду області виділено близько 5 мільйонів гривень на заходи, спрямовані на боротьбу з коронавірусною інфекцією. Задля економії коштів на Прикарпатті також будуть відмінені культурно-мистецькі та спортивні заходи, натомість частину фінансового ресурсу, який передбачався на їх проведення, буде використано на заходи із боротьби з COVID-2019.

— Віталій Федорів, т.в.о. голови облдержадміністрації

Quote by Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська - Загалом, моя особиста думка – не всі регіони дають правдиву статистику захворюваності та смертності. Думаю, там, де є 0 чи 1 летальний випадок, є приховування інформації. Не вірю, що у Львівській області так мало випадків. Чим вона відрізняється від Франківської чи Тернопільської, наприклад, за кількістю тих, хто повернувся з-за кордону? Ми не приховуємо те, що є.

— Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська

Quote by Микола ПАЛІЙЧУК, голова обласної організації партії «УКРОП» - Згідно з новими правилами гри на місцевих виборах, тепер виборець має проголосувати за партію і далі обрати номер одного з кандидатів від цієї партії, якого він підтримує. Якщо партія хоче отримати представництво в радах, то це має бути досить командна гра, не конкуренція одного проти іншого. При доброму результаті, з округу буде виходити по 2-3 депутати від однієї політсили. Тому ті, хто буде у списку, повинні розуміти: всі не переможуть і працюватимуть на партію. Кожен голос виборця – до партійної копілки. Єдине побоювання – можливість великої кількості зіпсованих бюлетенів, коли виборець не розбереться у новій системі голосування. Потрібні ґрунтовні пояснення у змінах до голосування для виборців і навчання для членів виборчих комісій.

— Микола ПАЛІЙЧУК, голова обласної організації партії «УКРОП»

Quote by Кирило Говорун, богослов - Зло – не в природі, а у виборі, який робить людина. Тому справжнє зло – не в вірусі, а в тому, наприклад, коли людина, замість того, щоб дбати про свого ближнього, вибирає ігнорувати закони природи, приходить на зібрання і заражає інших людей.

— Кирило Говорун, богослов

Quote by Віталій ШАБУНІН, голова правління Центру протидії корупції - Зупинка співпраці з МВФ дає можливість повернути Коломойському банк для того, щоб відкликати позови «Привату» із США, Великобританії та Кіпру. Всі ці справи загрожують олігарху позбавленням активів. Повернення банку дасть йому також можливість впливати на фінансову систему всієї країни і фактично тримати її в заручниках.

— Віталій ШАБУНІН, голова правління Центру протидії корупції

Quote by Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України - Кабінету Міністрів сьогодні непросто і прем’єр-міністру насамперед, тому що йому дістався, м’яко кажучи, не найпростіший «спадок». Він, як кажуть: «із вогню та в полум’я», тому що тільки він встиг вступити в свої повноваження, як відразу почали розвиватися події з коронавірусом. Бувають різні моменти, але мені здається, що поки що Шмигаль поводиться як державник, вникає в питання і, я сподіваюся, він буде успішним на своїй посаді.

— Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України

Quote by Богдан Бенюк, народний артист України - Кожного разу, коли ми, актори, виходимо на сцену, ми беремо участь у політиці, адже ми зі сцени заявляємо глядачам певну громадянську позицію. Цей перехід до українолюбства незавершений. Проросійські сили і «русский мир» вже так залізли, як зла бацила, як цей грип китайський. Українці, які є такими по духу, від тої своєї лінивості швидше лжедемократи. Вони бояться когось образити, зробити устрій, який би сприяв розвитку держави. І мене це страшенно бісить. У Польщі називати себе громадянином і патріотом – це нормальна річ. Росіяни це роблять споконвіку, а ми чомусь боїмося цього робити. Нам треба посилити віру у себе, щоб стало модно бути українцем, щоб було модно говорити українською, щоб було модно мати друзів українців.

— Богдан Бенюк, народний артист України

Quote by Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України - Коли відкриються кордони... Ми можемо спостерігати за нашими сусідами - Польщею, Угорщиною, Румунією – як вони будуть себе поводити щодо кордонів. Ми також бачимо яскраві приклади Німеччини, Іспанії, Італії, і, залежно від того як будуть відкриватися їхні кордони, можна додавати 30 днів і приблизно розуміти що, імовірно, такі самі дзеркальні заходи будуть і в Україні, якщо в нас буде спокійна ситуація.

— Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

Quote by Олексій ГОНЧАРУК, колишній прем’єр-міністр України - Команда глави держави в перший рік президентства Володимира Зеленського складалася з трьох типів людей: за зміни, за президента і за себе. Перший тип членів команди просував ідеї та боровся за зміни. Зараз їх залишилось дуже мало. Другий тип людей турбувався найперше за те, щоб не нашкодити Президенту. Це найближчі до нього люди. Майже сім’я. Третій тип людей – пристосуванці, які використали Президента як соціальний ліфт. Вони уникають «непопулярних тем», будують або свої годівнички, або відпрацьовують чи нарощують собі «рейтинг». Таких переважна більшість.

— Олексій ГОНЧАРУК, колишній прем’єр-міністр України

Quote by Оксана Савчук, народний депутат України - Лідери християнських церков, а також Всеукраїнська Рада Церков і релігійні організації висловили занепокоєння з приводу підриву моральних основ виховного процесу в школах. До мене, як до народного депутата, звернулися представники релігійної громади Івано-Франківська підтримати викладання християнської етики в навчальних закладах. Адже прививаючи правильні цінності нашим дітям, ми формуємо здорове суспільство.

— Оксана Савчук, народний депутат України

Quote by Ростислав ЗАРЕМБА, селищний голова Богородчан - Люди звикли отримувати усі основні адміністративні та інші послуги в Івано-Франківську. Багато мешканців району там працюють. Доїзд по прямій дорозі з Богородчан до Івано-Франківська становить 15 хвилин. З такою мотивацією ми написали звернення з проханням про входження теперішнього Богородчанського району до складу району з центром у Івано-Франківську. Наскільки я знаю, міський голова Івано-Франківська нас у цьому підтримав.

— Ростислав ЗАРЕМБА, селищний голова Богородчан

Quote by Юрій РОМАНЕНКО, керівник політичних програм Українського інституту майбутнього - Ми знову війну не називаємо війною і продовжуємо далі плисти за течією. На що ми сподіваємося? Що нам допоможе хто? МВФ? Туди звернулися 85 країн одночасно! Такого ніколи не було. Сподіватися нема на кого. Нікому дзвонити. У всіх такі ж проблеми. Україна нагадує дитину, яка сидить в пісочниці, яка з усіх боків охоплена полум’ям. Дітей забрали дорослі. Якісь діти втекли. А вона сидить і чекає, коли прибіжить мама або тато. І забере у безпечне місце. Але немає мами і тата. Нікого немає. Щоб пережити цю ситуацію потрібно бути дорослим. І прийняти на себе неминуче. І робити дії, що з нього випливають.

— Юрій РОМАНЕНКО, керівник політичних програм Українського інституту майбутнього

Quote by Андрій Зелінський, заступник керівника департаменту військового капеланства УГКЦ  - Ми можемо писати скільки завгодно різноманітних ідеологій. Суть не в текстах. Ми, як жінка Лотова (біблійний образ. Під час руйнації Богом міст Содом і Гоморру, дружина праведника Лота, тікаючи з міста, оглянулася назад і перетворилася на соляний стовп – ред.) зависли в минулому, шукаючи власну національну ідею. А єдина українська ідея, яка будь-коли існувала – це софійність. Це практична мудрість буття, це життя, яке базується на конкретних, характерних для нас, сформованих і зафіксованих в нашому колективному несвідомому цінностей. Ми є софійною нацією. Це те, що дозволяло нам, коли зникали державні інститути й втрачалися будь-які ознаки державності, зберігати нашу національну самобутність, ми знали, що ми українці.

— Андрій Зелінський, заступник керівника департаменту військового капеланства УГКЦ

Quote by Олег Синютка, народний депутат, фракція «Європейська солідарність» - Ми не підтримували призначення попереднього Кабміну, бо ми вважали, що це Кабмін невігласів і непрофесіоналів, і тому напевно не нам сьогодні звільняти й тим паче точно не нам відповідати за діяльність цього Кабміну, який так безславно за пів року просто іде геть з української авансцени, взагалі з української історії. Напевно не нам сьогодні підтримувати новий перелік прізвищ, тому що це здебільшого незнайомі люди, це точно не команда професійних людей, яких сьогодні будуть репрезентувати в парламентській залі.

— Олег Синютка, народний депутат, фракція «Європейська солідарність»

Quote by Тарас МАСЛЯК, головний лікар ЦМКЛ - МОЗ перевірила медичні заклади нашої області, включно з ЦМКЛ. Ця команда не боялася: вони були у всіх відділах, в реанімації, де є 5 хворих на COVID-19. Ми поскаржились, що немає тих медикаментів, які вказані в протоколах, нас ніхто ними не забезпечив. Заступник МОЗ сказала, що вирішить це питання. Загалом вони були задоволені. Звісно, що кількість ШВЛ апаратів не велика, але у нас всюди наявний кисень і якщо не буде росту пацієнтів, то ми справляємося. Також вони були задоволені, що у нас є достатньо антибіотиків та інфузійної терапії. Були щиро здивовані засобами захисту нашого персоналу. А я був задоволений, що вони це оцінили.

— Тарас МАСЛЯК, головний лікар ЦМКЛ

Quote by Максим СТЕПАНОВ, глава МОЗ - На найближче засідання уряду будемо виносити постанову про продовження дії карантину. Продовжувати ми збираємося до 12 травня. Це викликано нашим рівнем захворюваності і небезпекою, яку несе коронавірусна хвороба. Міністерство охорони здоров’я також буде пропонувати пом’якшення обмежень. Наприклад, прогулянки в парках, але вони будуть обмежені за кількістю осіб, використання індивідуальних засобів захисту. Також в країні будуть поступово відкривати музеї і інші громадські місця, але з чітким дотриманням дистанції і термоскринінгом на вході.

— Максим СТЕПАНОВ, глава МОЗ

Quote by Володимир ЧЕМНИЙ, начальник Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА - На перших етапах епідемії ті хворі, які звернулися по медичну допомогу, не зізнавалися, що приїхали з іншої країни. Окрім того, перші хворі на коронавірус зверталися до лікарні з іншою патологією. Якби хворий звертався зі скаргами на температуру, сухий кашель, утруднене дихання, можливо, була б настороженість. А так, люди зверталися з іншим. От після того, як жінка зізналася, що вона нещодавно приїхала з іншої країни, ми почали у всіх приймальних відділеннях приймати практично всіх хворих, які прибули з-за кордону, незалежно від симптомів, у костюмах біозахисту.

— Володимир ЧЕМНИЙ, начальник Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА

Ми у Facebook


Це вікно зникне через 20 seconds