Головна Цитати

Цитати

 

Quote by Михайло СМУШАК, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою (Про роботу з двома мерами – Віктором Анушкевичусом та Русланом Марцінківим) Насправді і Віктор Андрюсович і Руслан Романович – це самодостатні люди, які дуже багато досягли в житті. Не кожна людина може бути обрана міським головою. Віктор Андрюсович два рази був, Руслан Романович теж, думаю, буде два рази, як мінімум. Вони різні керівники і кожен по-різному підходить до роботи. Якщо Руслан Романович більше бере на себе обов’язків: і економіку, культуру, медицину, комуналку. То стиль Віктора Андрюсовича відрізнявся – у нього були заступники, він їм доручав роботу і питав з них. Зараз Руслан Романович більше на себе взяв, я не знаю, як він з тим всім справляється. Якщо говорити з ким легше? І тоді і зараз були і є якісь проблемні моменти і вони вирішувалися інколи складно, інколи простіше.

— Михайло СМУШАК, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою

Quote by Віталій Федорів, т.в.о. голови облдержадміністрації - 13-14 березня в області відбудеться фінальна частина чемпіонату світу зі спортивної ходьби, на який прибудуть учасники із семи країн світу. Тож, маємо побоювання, що участь у ній значної кількості глядачів із різних частин світу може передувати поширенню інфекції.

— Віталій Федорів, т.в.о. голови облдержадміністрації

Quote by Юрій ШВЕЦЬ, колишній радянський розвідник і однокурсник Путіна по інституту КДБ   - «Наступники» будуть намагатися позбутися Путіна якнайскоріше, оскільки стурбовані власною безпекою, а для цього їм доведеться «порішати питання» у Вашингтоні. Так було восени 91-го, напередодні розпаду СРСР. Так було в 1999 році, приблизно за місяць до того, як Єльцин публічно оголосив Путіна своїм наступником. Думаю, так буде і цього разу. Тому, як мені здається, найбільш оптимальний час для вирішення долі Путіна настане ближче до президентських виборів у США, коли стане відоме ім’я майбутнього президента і коли американці будуть занурені насамперед у власні справи.

— Юрій ШВЕЦЬ, колишній радянський розвідник і однокурсник Путіна по інституту КДБ

Quote by Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, економіст і політолог - Євросоюз після нинішнього потрясіння (епідемії коронавірусу) не зуміє зберегтися в нинішньому вигляді. Пандемія показала, що в тяжкі критичні часи, ЄС виявився неефективний – він виявився нездатним створити умови для виживання його членів. Всі країни закрилися. Кожна сама по собі. ЄС уже впав, як картковий будиночок! По суті, залишилося тільки те, з чого він виник і розвинувся – єдине економічне господарство і єдина валюта. Сила ЄС була у відсутності кордонів між країнами-членами: був єдиний ринок всього: грошей, капіталів, нерухомості, робочої сили, валюти і т.д. Не виключаю, що Італія, коли вибереться з епідемії, перша заявить про вихід з єврозони…

— Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, економіст і політолог

Quote by Олександр ЧЕРНЕНКО, політичний експерт - Єдиним легальним способом перенесення виборів до місцевих органів самоврядування, які планується провести в жовтні 2020 року, може стати введення режиму надзвичайної ситуації через різкий спалах коронавірусу. І цей сценарій партія влади «Слуга народу» поки не скасовувала. Після соціологічного заміру ситуації, якщо все буде дуже погано, НС можуть ввести через різке зростання епідемії. Але, це може бути ближче до осені.

— Олександр ЧЕРНЕНКО, політичний експерт

Quote by Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська - Івано-Франківськ - це прокидатися з першим дотиком сонячного проміння, яке лоскоче крізь віконну шибку і кличе разом у новий день. Івано-Франківськ - це неспішно пройтися затишною вуличкою. Це присісти і черпнути життєдайної сили у старому чарівному парку чи в охайному сквері. А, може, вмитися прохолодою річкової води і поринути в обійми лагідного сонця?.. Або ж відправитися в самісіньке серце, на центральну площу. Де під звуки вуличних мелодій зустріти такий по-домашньому теплий вечір. Таким є наше місто. Місто-магніт. Місто, яке полонить назавжди. Так, знаю, ви вже скучили за усім цим. Трохи прикро, що цьогоріч своє день народження Івано-Франківськ зустріне незвично тихо і навіть дещо порожньо. І хай ми зараз не святкуємо разом, як зазвичай. Але любимо - ще сильніше. З Днем народження, рідний Івано-Франківськ! З Днем нашого рідного міста, франківці!

— Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська

Quote by Іван ЮРИК, в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» - Івано-Франківський вокзал щороку зустрічає тисячі пасажирів, які прямують на відпочинок до українських Карпат, і має бути нашою візитівкою. Огріхи, які наразі є на вокзалі, недопустимі, тим більше що його ремонт проводився нещодавно. Усі роботи, які проводяться на залізничних об’єктах, мають бути виконані якісно, незважаючи на те, хто їх проводить — наші підрозділи або підрядники. В іншому випадку будуть вжиті серйозні заходи, включаючи кадрові рішення. Вокзал Івано-Франківська має повністю відповідати званню одного з найкращих.

— Іван ЮРИК, в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця»

Quote by Андрій Іллєнко, народний депутат України 7, 8 скликань, ВО «Свобода» - А слабо слугам народу у Верховній Раді зменшити собі зарплати до 4600 грн, як це зробили ми навесні 2014, коли держава опинилась у кризі? Хоча б на час епідемії. Це ж саме зробити для усіх урядовців, топ-чиновників, керівників державних кампаній і членів наглядових рад. Також скасувати безглузде державне фінансування віртуальних олігархічних проектів (тобто парламентських партій).

— Андрій Іллєнко, народний депутат України 7, 8 скликань, ВО «Свобода»

Quote by Вікторія Сусаніна, заступниця міського голови – начальниця фінансового управління - В кінці минулого року нам бракувало 135 мільйонів освітньої субвенції на виплату зарплати педагогічним працівникам. Таку ж ситуацію ми мали і у медичній сфері. Наші звернення до вищих ланок державної влади не дали жодного результату. В кінці 2019 з державного бюджету місто не отримало дотаціїї вирівнювання, яка була розподілена на більш потребуючі райони області, тому мусило вирішувати ситуацію власними силами. За дорученням міського голови було здійснено перерозподіл всіх витрат, щоб виплатити заробітні плати. Це мало негативний ефект. Адже інші виплати припинилися, в тому числі і підрядникам. Тому тепер місто боргує перед ними. Але, як сказав міський голова, до середини лютого ми плануємо погасити ці борги.

— Вікторія Сусаніна, заступниця міського голови – начальниця фінансового управління

Quote by Олег ТІТАМИР, ГО «Українська організація захисту споживачів - В кожній розвинутій країні все починається з малого. Чому, наприклад, в успішній Німеччині громадяни кидають недопалки в урну, а не повз неї? Прибирають за собою після пікніків, не лишаючи сміття в лісі, або за собакою під час прогулянки? А українці – здебільшого цього не роблять? То може, Німеччина є щасливою країною -- з потужною економікою і високим рівнем загального добробуту – насамперед, тому, що німці в переважній більшості -- відповідальні за державу, місто, чи село, як і за власні вчинки? А Україна й українці – ні, тому ми й досі перебуваємо на «дні» майже всіх світових рейтингів?

— Олег ТІТАМИР, ГО «Українська організація захисту споживачів

Quote by Максим СТЕПАНОВ, глава МОЗ - В країні має існувати служба, яка здатна реагувати на ті виклики, які ми побачили при коронавірусній хворобі. У нас є призначений рішенням уряду від 11 березня головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Дійсно, на сьогодні немає повноцінної служби, тобто є покладання різних обов’язків на різні підрозділи, в тому числі й на МОЗ. Ми не плануємо її робити як центральний орган виконавчої влади, але плануємо створити таку службу, яка буде європейського зразка.

— Максим СТЕПАНОВ, глава МОЗ

Quote by Сергій Кривонос, генерал, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони - В Путіна розроблений далеко не один варіант. Вони врахували помилки 2014 року і поміняли вектор. Вони побачили силу українського народу, який встояв перед реально сильною загрозою. Наразі найголовніше їхнє завдання – приспати, аби ми не помічали небезпеку від ворога, і вивести все на конфлікт всередині країни. Посіявши недовіру серед нас, роздробивши народ за різними дражливими питанням. У тому числі й щодо ринку землі, газу, закону про мову, ставлення до результатів Другої світової війни. Це ті питання, з якими вони грають. І ми зараз сильно програємо.

— Сергій Кривонос, генерал, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони

Quote by Людмила ВОДОЛАЖСЬКА, кандидат біологічних наук, вірусолог - Вірус у тяжкій формі вражає тих, хто ще чимось хворіє. З точки зору вірусології коронавіруси є доволі банальними і не страшними. Респіраторних вірусів у природі існує дуже багато. Вони легко розповсюджуються аерозольним шляхом, розмножуються в організмі 2-7 днів, і потім покидають організм хазяїна. Такі віруси не можна називати смертельними. Однак небезпека виникає тоді, коли у «хазяїна» є ще якась патологія і спрацьовує на ускладнення, або тоді, коли власна імунна система влаштовує в легенях «армагедон», який лікарі називають гострий респіраторний дистрес-синдром.

— Людмила ВОДОЛАЖСЬКА, кандидат біологічних наук, вірусолог

Quote by Яків СМОЛІЙ, екс-голова НБУ - Валютний ринок дуже чутливий. Ми це побачили в березні, коли ввели карантин. Спочатку виникають панічні настрої, перша реакція – учасники ринку зі словами «Льолік, ми пропали!» скуповують усе, що є. Але ми вміємо реагувати на це. У нас є золотовалютні резерви для того, щоб ці коливання згладжувати. Відставка голови центрального банку – менш знакова подія, ніж карантин, але ринок адекватно відреагував. Тобто перша хвиля побігла 2 липня, і ми того ж дня продали 150 мільйонів доларів, щоб стримати цей стрибок курсу. Але наступного ж дня вже все було спокійно, ринок заспокоївся.

— Яків СМОЛІЙ, екс-голова НБУ

Quote by Ігор ПАЛИЦЯ, народний депутат України - Влада недолуга. На превеликий жаль, у другому турі президентських виборів я підтримував команду Зеленського. Зараз я бачу, що команда Президента, можливо, не сам Президент, може, у нього немає на це часу, не справилися з тими викликами, які є… Непрофесіоналізм породжує біду. Тому я вважаю, що в Президента єдиний вихід – розпускати цю Верховну Раду. І восени після карантину робити нові вибори. І хай народ України приймає рішення, кого він вже хоче бачити. Тих, які нічого не робили, нічим не займалися, чиїх прізвищ ніхто не знає, хто ніколи нічого не знав, як робити, або тих, хто вміє щось робити.

— Ігор ПАЛИЦЯ, народний депутат України

Quote by Денис ШМИГАЛЬ, прем’єр-міністр України - Головний пріоритет зараз для Уряду - це евакуація хворих і тих, кого потрібно евакуювати, це розміщення тих, хто втратив житло. Пріоритет номер два - це розчищення загат, що утворилися через бруд і деревину, яка застрягла біля мостів. Для цього в область були перекинуті додаткові підрозділи ДСНС з відповідною технікою. Вони почнуть розчищення річок, які можуть змінити русла, і цим створюють додаткову небезпеку.

— Денис ШМИГАЛЬ, прем’єр-міністр України

Quote by Семен Глузман, президент Асоціації психіатрів України - Депресії бувають різними. Одна річ – медична депресія, коли людина, яка хворіє, може накласти на себе руки. Це треба лікувати. Інша річ – коли людина втрачає роботу, не має чим годувати сім’ю, знаходиться у відчаї та депресивному стані, то це потрібно лікувати не медикаментами, а працевлаштуванням. Такого плану депресій та роздратувань буде багато, і я побоююся, що на тлі таких станів не виключені масові заворушення. Судіть самі: де знайде роботу після закінчення карантину мешканець райцентру?

— Семен Глузман, президент Асоціації психіатрів України

Quote by Ростислав Держипільський, директор національного академічного драмтеатру ім. І. Франка - Для нас проєкт «Недосяжна нація» – виклик і випробування. «Націю» ми грали в різних містах і в різних куточках планети. Але подібне (показ вистави на горі Піп Іван – ред.) – вперше. Молитва-реквієм «Нація» уже 10 років через ляльку-мотанку – сакральний символ єднання тих, кого вже нема і кого ще нема на цьому світі, – нагадує нам про висоти нашого духу, про силу нашої нації і мудрість поколінь. У День Незалежності України ми відкриваємо тут свій 82-й сезон для мільйонів українців, у час пандемії ми гратимемо для всіх українців, і в цьому є найвищий духовний сенс.

— Ростислав Держипільський, директор національного академічного драмтеатру ім. І. Франка

Quote by Михайло СМУШАК, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою - До 1 липня 2020 року українців звільнили від пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Але не від оплати за житлово-комунальні послуги. Це означає, що під час карантину, якщо у нас не вистачає коштів, або немає можливості здійснити оплату з інших причин (наприклад, не виходячи з дому) – не оплачуємо і нам за це нічого не буде. Але тільки на час дії карантину. По його закінченні - доведеться за отримані послуги розрахуватися. При цьому, якщо оплати не буде здійснено у визначений термін - почнеться нарахування й пені

— Михайло СМУШАК, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою

Quote by Віктор ЛЯШКО, головний санітарний лікар - Епідемічна ситуація не дозволяє сьогодні відмовитися від карантину... Якщо ми будемо дотримуватися цих вимог, ми виробимо стратегію, яка може бути застосована в разі настання другої хвилі, яка всіма експертами прогнозується. Вона може збігтися з іншими хвилями гострих респіраторних захворювань, таких як грип або аденовірусна інфекція. Тоді буде достатньо складно управляти такими ситуаціями.

— Віктор ЛЯШКО, головний санітарний лікар

Quote by Віталій Федорів, т.в.о. голови облдержадміністрації - З резервного фонду області виділено близько 5 мільйонів гривень на заходи, спрямовані на боротьбу з коронавірусною інфекцією. Задля економії коштів на Прикарпатті також будуть відмінені культурно-мистецькі та спортивні заходи, натомість частину фінансового ресурсу, який передбачався на їх проведення, буде використано на заходи із боротьби з COVID-2019.

— Віталій Федорів, т.в.о. голови облдержадміністрації

Quote by Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська - Загалом, моя особиста думка – не всі регіони дають правдиву статистику захворюваності та смертності. Думаю, там, де є 0 чи 1 летальний випадок, є приховування інформації. Не вірю, що у Львівській області так мало випадків. Чим вона відрізняється від Франківської чи Тернопільської, наприклад, за кількістю тих, хто повернувся з-за кордону? Ми не приховуємо те, що є.

— Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська

Quote by Микола ПАЛІЙЧУК, голова обласної організації партії «УКРОП» - Згідно з новими правилами гри на місцевих виборах, тепер виборець має проголосувати за партію і далі обрати номер одного з кандидатів від цієї партії, якого він підтримує. Якщо партія хоче отримати представництво в радах, то це має бути досить командна гра, не конкуренція одного проти іншого. При доброму результаті, з округу буде виходити по 2-3 депутати від однієї політсили. Тому ті, хто буде у списку, повинні розуміти: всі не переможуть і працюватимуть на партію. Кожен голос виборця – до партійної копілки. Єдине побоювання – можливість великої кількості зіпсованих бюлетенів, коли виборець не розбереться у новій системі голосування. Потрібні ґрунтовні пояснення у змінах до голосування для виборців і навчання для членів виборчих комісій.

— Микола ПАЛІЙЧУК, голова обласної організації партії «УКРОП»

Quote by Андрій БОГДАН, екс-глава Офісу президента - Зеленський хоче чути тільки гарне. Коли він чує якусь проблематику, він нервує, він, як черепашка, закривається: «Я в будиночку. Немає в нас проблем». Він вірить, що принесе мир. Уже неможливо. Він хоче принести якесь фінансово-економічне зростання. Уже неможливо. Залишилися останні двері: це зміна конституційного устрою країни.

— Андрій БОГДАН, екс-глава Офісу президента

Quote by Кирило Говорун, богослов - Зло – не в природі, а у виборі, який робить людина. Тому справжнє зло – не в вірусі, а в тому, наприклад, коли людина, замість того, щоб дбати про свого ближнього, вибирає ігнорувати закони природи, приходить на зібрання і заражає інших людей.

— Кирило Говорун, богослов

Quote by Віталій ШАБУНІН, голова правління Центру протидії корупції - Зупинка співпраці з МВФ дає можливість повернути Коломойському банк для того, щоб відкликати позови «Привату» із США, Великобританії та Кіпру. Всі ці справи загрожують олігарху позбавленням активів. Повернення банку дасть йому також можливість впливати на фінансову систему всієї країни і фактично тримати її в заручниках.

— Віталій ШАБУНІН, голова правління Центру протидії корупції

Quote by Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України - Кабінету Міністрів сьогодні непросто і прем’єр-міністру насамперед, тому що йому дістався, м’яко кажучи, не найпростіший «спадок». Він, як кажуть: «із вогню та в полум’я», тому що тільки він встиг вступити в свої повноваження, як відразу почали розвиватися події з коронавірусом. Бувають різні моменти, але мені здається, що поки що Шмигаль поводиться як державник, вникає в питання і, я сподіваюся, він буде успішним на своїй посаді.

— Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України

Quote by Богдан Бенюк, народний артист України - Кожного разу, коли ми, актори, виходимо на сцену, ми беремо участь у політиці, адже ми зі сцени заявляємо глядачам певну громадянську позицію. Цей перехід до українолюбства незавершений. Проросійські сили і «русский мир» вже так залізли, як зла бацила, як цей грип китайський. Українці, які є такими по духу, від тої своєї лінивості швидше лжедемократи. Вони бояться когось образити, зробити устрій, який би сприяв розвитку держави. І мене це страшенно бісить. У Польщі називати себе громадянином і патріотом – це нормальна річ. Росіяни це роблять споконвіку, а ми чомусь боїмося цього робити. Нам треба посилити віру у себе, щоб стало модно бути українцем, щоб було модно говорити українською, щоб було модно мати друзів українців.

— Богдан Бенюк, народний артист України

Quote by Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України - Коли відкриються кордони... Ми можемо спостерігати за нашими сусідами - Польщею, Угорщиною, Румунією – як вони будуть себе поводити щодо кордонів. Ми також бачимо яскраві приклади Німеччини, Іспанії, Італії, і, залежно від того як будуть відкриватися їхні кордони, можна додавати 30 днів і приблизно розуміти що, імовірно, такі самі дзеркальні заходи будуть і в Україні, якщо в нас буде спокійна ситуація.

— Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

Quote by Олексій ГОНЧАРУК, колишній прем’єр-міністр України - Команда глави держави в перший рік президентства Володимира Зеленського складалася з трьох типів людей: за зміни, за президента і за себе. Перший тип членів команди просував ідеї та боровся за зміни. Зараз їх залишилось дуже мало. Другий тип людей турбувався найперше за те, щоб не нашкодити Президенту. Це найближчі до нього люди. Майже сім’я. Третій тип людей – пристосуванці, які використали Президента як соціальний ліфт. Вони уникають «непопулярних тем», будують або свої годівнички, або відпрацьовують чи нарощують собі «рейтинг». Таких переважна більшість.

— Олексій ГОНЧАРУК, колишній прем’єр-міністр України