Головна Цитати

Цитати

 

Quote by Борис ГУДЗЯК, голова Філадельфійської архиєпархії УГКЦ у США - (Чи не зруйнували Zoom-служіння і Facebook-трансляції близькості між прихожанами і священниками?) – Мабуть, багато людей відійде. Ті, хто з обов’язку ходили до церкви, а тепер уже практично рік звільнені від цього обов’язку, можуть до так званого обов’язку не повернутися. Лишитися, так би сказати, лише онлайн, або взагалі лишити цю справу. Я переконаний, що поважний процент таких буде. В Америці на кожного нового католика є 5 чи 6 католиків, які відходять від церкви – статистично ми перебуваємо на спаді. Але з іншого боку – ще ніколи в історії людства не було стільки католиків і стільки християн. Церква зараз на висоті розвитку. На цифри треба дивитися з перспективи і з вірою.

— Борис ГУДЗЯК, голова Філадельфійської архиєпархії УГКЦ у США

Quote by Геннадій ПЛІС, голова Держаудитслужби - «Укргазвидобування» газ виробляє дешево і продає дорого. На перевірку нас не пускають. Схоже на рейдерське захоплення держвласності… Моя особиста думка така: «Укргазвидобування» – чи не найбільший платник податків в Україні. Якщо когось і треба перевіряти, то саме його. Помилка навіть в 10% на цьому підприємстві обійдеться державі в десятки мільярдів надходжень. Або десятки мільярдів переплати за газ для населення.

— Геннадій ПЛІС, голова Держаудитслужби

Quote by Павло КЛІМКІН, екс-міністр закордонних справ - Є дві умови, які можуть змусити Захід діяти інакше і відмовитися від збереження статус-кво щодо Криму. Дуже боюся, що зараз через призму Навального буде зовсім інший погляд на нас, і на питання Криму зокрема… Якщо вдасться перезавантажити путінський режим, можуть сказати: «Бачите, це ж нова Росія. Ми тепер йдемо до нової світової архітектури. Тому починайте розмовляти з нею про спільний контроль над Кримом. Ви ж повинні розуміти, туди і росіяни, і українці, і кримські татари повинні повернутися. Давайте щось зробимо там нове… І все це насправді дуже небезпечно.

— Павло КЛІМКІН, екс-міністр закордонних справ

Quote by Отець Олександр (КЛИМЕНКО), священник УПЦ - Будь-яка війна – це завжди наслідок маніпуляцій, підготовки, промахів різних сил. Ніхто ніколи не прийде в будинок до сильного, щоб з ним воювати. Коли ти стаєш слабким, то з тобою воюють, твою території хочуть загарбати… Кожен, хто захищає свою країну, завжди повинен пам’ятати: він програв, коли почав ненавидіти. У цьому плані я можу скористатись терміном «братовбивча війна» до будь-якого конфлікту у світі. Навіть найсправедливішого, навіть тоді, коли на нас нападають… У нас на парафії прекрасно вживались люди навіть у 2014 році. Були ті, хто жили на Майдані, а були ті, які його тотально не переносять. В Україні є різні люди – це треба визнати.

— Отець Олександр (КЛИМЕНКО), священник УПЦ

Quote by Вадим ДЕНИСЕНКО, виконавчий директор UIF - В 2014 році більшість силовиків зрозуміла: не потрібно поспішати виконувати законні рішення, політики потім все порішають, а стрілочниками зроблять силовиків. Потім, ситуація дещо застабілізувалася, були теми, де силовики отримали повний карт-бланш. Але події з Медведчуком знову відкочують нас в 2014 рік, коли силовики починають розуміти: знову перемагає політична домовленість. Щодо Альфи, то перший раз її жорстко образили рік в тому, коли в Луцьку було захоплено автобус в центрі міста, а з терористом особисто говорив президент. Зараз, коли їм не дали наказу розкидати охорону Медведчука – це повне приниження найелітнішого підрозділу силовиків.

— Вадим ДЕНИСЕНКО, виконавчий директор UIF

Quote by Олександр ДАНИЛЮК, екс-глава РНБОУ - Влітку у нас буде абсолютно неочікуваний подарунок в розмірі $2,7 млрд. Ми його отримаємо в рамках розподілу грошей МВФ серед акціонерів. Це не тільки для України, а для всіх рішення, щоб підтримати всі країни під час кризи. Це – величезні і безумовні гроші, хоча нам будуть зараз розказувати, що їх дали через те, що ми тут класні реформатори. Насправді, це більше нагадує ситуацію, коли помер багатий дядюшка в Америці і заповідав всім по копієчці.

— Олександр ДАНИЛЮК, екс-глава РНБОУ

Quote by Святослав ПАВЛЮК, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» - Держава пішла не туди в момент приватизації житла у 1992 році. Маємо ситуацію, де співвласники будинків не усвідомлюють себе співвласниками будинків. Мешканці п’ятого поверху не усвідомлюють своєї відповідальності за підвал, а мешканці першого поверху не розуміють, чому вони мають відповідати за дах і за ліфт. І проблема розуміння своєї власності та відповідальності, вона є фундаментом того, що призводить до поганого утримання житла.

— Святослав ПАВЛЮК, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України»

Quote by Андрій БОЙЧУК, голова Івано-Франківської ОДА - З певного моменту у нас було розуміння, що епідеміологічна ситуація, що склалася в країні, спровокована в «Буковелі». Однак завжди потрібно знаходити баланс між необхідним і розумним. І це дуже непростий процес. Ви ж розумієте, які люди тут задіяні, і які у них важелі тиску. У якийсь момент ми просто прийняли вольове рішення на комісії, яке вже має наслідки в регіоні. Використовуються різні форми тиску і на економіку, і на громадську думку. На превеликий жаль, не всіх людей цікавить пандемія. Всі служби розрізнені і підкоряються не главі адміністрації, а своєму керівництву. І консолідація цих речей дуже непросте завдання. Потрібно приймати закон про місцеві державні адміністрації, інакше все це тягне за собою конфлікти, судові позови та ін. І в такій ситуації, навіть можна сказати, що в таких критичних умовах, нам вдалося все-таки прийняти рішення і закрити «Буковель». Щоб ще більше не загострювати загальну ситуацію по країні, яка досить серйозна.

— Андрій БОЙЧУК, голова Івано-Франківської ОДА

Quote by Юрій САПРОНОВ, харківський бізнесмен - Закликаю бізнесменів України взяти по одному спортсмену в будь-якому виді спорту і «вести» до Олімпіади 2024. Поки держава Україна знайде достатню кількість грошей для спортсменів, які здатні конкурувати з найкращими у світі, мине вічність. Справа держави – це інфраструктура: стадіони, тири, спортивні комплекси, підготовка і навчання кваліфікованих тренерів. І дуже важливо – дитячий спорт. Я для себе вирішив. Думаю два місяці, аналізую, раджуся з фахівцями, тренерами і вибираю перспективного спортсмена, здатного отримати олімпійську ліцензію в Париж і боротися за медалі. Для України. Спробуємо? Панове бізнесмени?

— Юрій САПРОНОВ, харківський бізнесмен

Quote by Юрій БУТУСОВ, головний редактор «Цензор.нет» - Здавалося, Зеленський так і піде на дно не усвідомивши, що його ведуть на повідку російські агенти в його оточенні. Але 19 лютого обстановка змінилася. Поза законом поставлений не просто Медведчук – поза законом поставлена проросійська політика в Україні. Це відкриває тепер вікно можливостей для більш самостійної політики, для нових антиросійських ініціатив, і спалює всі мости для загравання з проросійським електоратом. Думаю, що президенту ще тільки належить усвідомити глобальні наслідки свого рішення по Медведчуку.

— Юрій БУТУСОВ, головний редактор «Цензор.нет»

Quote by Олександр АНТОНЮК, політолог - Кожен хоче отримати за голосування свій певний бонус – хтось міністерську посаду, хто посаду прем’єр-міністра. Не думаю, що Юлія Тимошенко відмовилась би від ще одного шансу втретє очолити український уряд. Ви уявляєте, яка політична вага буде у Юлії Тимошенко, якщо уявити, що вона очолила б уряд? Я думаю, що розуміючи вагу Юлії Володимирівни, її вплив і можливості на меншу посаду вона б точно не розмінювалась.

— Олександр АНТОНЮК, політолог

Quote by Віктор ЮЩЕНКО, Президент України (2005-2010 рр.) - Коли я казав, що Україна потребує глибокого розвитку демократії, бо демократія – тривалий проєкт, і тільки він може захистити свободу, я часто чув, що демократія послаблює політично, що «нам потрібен сильний президент, щоб навести порядок». Я стверджував, що демократія ніколи не є слабкою, що вона дає відповіді на всі запитання, але починається в кожному з нас. І багато хто тоді цього не розумів.

— Віктор ЮЩЕНКО, Президент України (2005-2010 рр.)

Quote by Анатолій ГРИЦЕНКО, політик - Контакти з ЄС для Путіна обірвалися після окупації Криму у 2014-му. Нічого не змінилося, Крим дотепер окупований – утім, Путіну дорогу до Європи відкривають. Меркель пояснює свою ініціативу тим фактом, що на прямий контакт із Путіним уже пішла Америка, тож тепер можна і Європі. А може, ви його ще на Нобелівську премію висунете, чому ні? За той же газ для Європи \\\"Північним потоком\\\" чи за високозарплатне працевлаштування ексканцлерів (ФРН), експрем\\\'єрів (Франція), ексміністрів (Австрія) на високі зарплати в російських (!) державних (!) нафтогазових компаніях?

— Анатолій ГРИЦЕНКО, політик

Quote by Руслан МАРЦІНКІВ, міський голова Івано-Франківська - Ми будемо надавати фінансову допомогу на реконструкцію газових мереж, а також пільговим категоріям громадян. На жаль, ми не можемо фінансово допомогти кожній квартирі, але допоможемо, до прикладу, одиноким пенсіонерам, інвалідам, учасникам бойових дій. На запланованій на 29 січня сесії міської ради буде представлена програма пільгової допомоги тим, хто її потребує. Загалом буде представлено дві програми. Перша – це розширення пропускної здатності газових мереж. Друга – пільгова допомога тим, хто її найбільше потребує. Ми підрахували, що будемо надавати приблизно по 25 тис грн на одне помешкання пільговика.

— Руслан МАРЦІНКІВ, міський голова Івано-Франківська

Quote by Олександр АВРАМЕНКО, мовознавець - Мова, в якій об’єднані елементи інших мов, називається суржиком. Тобто поняття «українська російська мова» не існує взагалі в науковому обігу. Тому так висловлюватися представникам Офісу президента не варто було би. Напевно, і Арсен Аваков, і Юлія Мендель бояться говорити про слово суржик, бо воно не дуже вигідно звучить у їхніх виступах. Дуже часто спекулюють цим питанням щодо двомовності. Згадують Канаду, де є три мови і немає «канадійської». Або згадують Швейцарію — нема швейцарської мови в природі. Тут має бути грамотний діалог, мають спілкуватися фахівці на цю тему для того, щоб поставити всі крапки над «і».

— Олександр АВРАМЕНКО, мовознавець

Quote by Роман ХАРУК, депутат Івано-Франківської міської ради - Націленість розвитку громади в 2021 році має бути у практичній площині і не тільки соціального характеру. Серед найважливіших завдань, які стоять сьогодні перед Івано-Франківською міською ТГ, є суттєве нарощення інвестицій в економіку громади, активізація інвестиційної діяльності, збільшення надходжень інвестицій в економічний та соціальний розвиток економіки та підвищення її конкурентоспроможності, забезпечення сталого розвитку територіальної громади. Від цього, відповідно, збільшиться розмір надходжень в бюджет громади, що у свою чергу дасть більші можливості для розвитку.

— Роман ХАРУК, депутат Івано-Франківської міської ради

Quote by Вадим ДЕНИСЕНКО, виконавчий директор Українського інституту майбутнього. - Президент оголосив, що тепер кожного тижня будуть іти суспільні діалоги. І таких діалогів буде аж 30. На диво, кінець 30-го тижня співпадає із Днем Незалежності (30 років незалежності, 30 діалогів, на днях Зеленський сказав, що в душі йому 30) – ось така нехитра арифметика піар-команди Зеленського. А 24 серпня, як апофеоз усього цього інтелектуального проєкту, нам запропонують зміни до Конституції, які має прийняти не парламент (точніше, парламент їх провалить), а народ, на референдумі. А після цього пройдуть дочасні вибори і Ради, і президента (будуть внесені зміни до законів і всі вибори та референдум відбудуться в один день).

— Вадим ДЕНИСЕНКО, виконавчий директор Українського інституту майбутнього.

Quote by Олег ТЯГНИБОК, лідер ВО «Свобода» - Про переговори Зеленського, Макрона і Меркель у Парижі... Як ми й прогнозували — бізнес-партнери Путіна схиляли Зеленського до капітуляції. Ніякого засудження дій Кремля на Донбасі. Жодної згадки про Крим і ситуацію в Приазов’ї. Вже навіть «стурбованість» не висловлюють. Тільки продовжують тиснути, змушуючи до виконання написаних Путіним мінських угод... Просто знущання над українцями! Час усвідомити: ніякого миру нормандський формат не приніс нам за 7 років. І не принесе. Ніколи. Тільки відмова від мінських угод і перехід до будапештського формату за участі США та Великої Британії можуть завершити цю війну українською перемогою. Офіційні Лондон і Вашингтон, судячи з останніх подій, це уже зрозуміли. Тепер має дійти і до Зеленського.

— Олег ТЯГНИБОК, лідер ВО «Свобода»

Quote by Дмитро ЯРОШ, керівник «Правого сектору» у 2013–2015 роках - Читаєш новини – і таке відчуття, що босий ангел ходить по грудях... «ДБР розслідує пособництво Медведчука й Козака країні-агресору»; «СБУ проводить масштабні обшуки у Glusco, яку пов\\\'язують із Медведчуком»… А до того ж три пропагандистські кремлівські рупори мовчать, по забороні Партії Шарія процес розпочався, контррозвідка все активніше пакує російську агентуру... Справді, таких дій проти прокремлівських угрупувань ми чекали від державної влади дуже давно. І незважаючи на їхню мотивацію, цей процес є однозначно позитивним.

— Дмитро ЯРОШ, керівник «Правого сектору» у 2013–2015 роках

Quote by Ярослав ГРИЦАК, історик Прихід до влади Зеленського – це не найгірший варіант. Були й гірші. Зеленський і його “зелена” команда – це теж певною мірою революція, але на свій спосіб. Після їхньої перемоги у Верховній Раді України майже вдвічі зменшився вік депутатів. По суті, це молодіжна революція. Але я говорю, що це фальстарт. Тому що вона не призвела до ключових змін, і уже зараз Зеленський веде себе, як Кучма під час першого терміну - тобто реставрує систему, проти якої виступали перший і другий Майдани.

— Ярослав ГРИЦАК, історик