Активний та пізнавальний відпочинок: у НПП “Верховинський” розвивають чимало видів туризму (ФОТО)

Любов до подорожей властива людській природі. Вона допомагає нам відволіктися від буденності, очистити свідомість та знайти душевний спокій.

Крім того, де ще можна дізнатися стільки нового, як не у мандрівках досі незнаними місцями,  знайомлячись з іншими людьми та культурами? Недарма існує думка, що найкращий спосіб витратити вільний час і гроші — це поїхати в туристичну подорож на територію Національного природного парку «Верховинський», пише Західний кур’єр з посиланням на пресслужбу парку.

НПП «Верховинський» розвиває наступні види туризму:

  • Кінний туризм – створено та промарковано еколого-пізнавальний кінний туристичний маршрут «Від джерела до джерела». Мандруючи верхи на конях.
  • Фототуризм – це напрямок, який об’єднує два цікавих напрямки: туризм і фотографування. Це поки що молодий, але вельми перспективний напрям у сучасному туризмі. За останні роки популярність фототуризму, як виду відпочинку, значно зросла.
  • BIRDWATCHING – напрям природно-пізнавального туризму. Це хобі, яке поєднує активний відпочинок та любительську орнітологію, спостереження та вивчення птахів на території Парку.
  • Водний туризм – легендарні річки Чорний та Білий Черемош, є основою розвитку цього виду туризму. Щорічно на сплав на катамаранах, рафтах, каяках до Верховинщини приїжджає велика кількість туристів.
  • Парапланеризм – це не тільки захоплюючий і приголомшливий вид спорту, але ще й чудовий активний відпочинок в Карпатах з сім’єю, друзями і колегами. Ідеальним місцем для парапланеризму в Карпатах є Чивчино-Гринявські гори.
  • Фотополювання – вид фотографії, об’єктом зйомки в якому є птахи, тварини, комахи та інші істоти в природних умовах. Проходячи туристичними маршрутами ви зможете побачити та сфотографувати тварин, що найбільше Вам до вподоби.
  • Велотуризм – подорож на велосипеді один із найкращих видів туризму для любителів активного відпочинку. Турист може повністю спланувати подорож під себе, розробивши маршрут оптимальної складності. Такі поїздки можуть тривати кілька днів, навіть тижнів.
  • Екологічний туризм – екскурсії та подорожі з турботою про навколишнє середовище. В процесі мандрівок екскурсоводи пояснюють необхідність охорони природних ресурсів, важливість захисту довкілля. В багатьох випадках екотуризм стає супутником і невід’ємною частиною інших видів туризму.
  • Гастротуризм – це популяризація нематеріальної культурної спадщини, що сприяє відродженню полонинського господарства. На території НПП «Верховинський» передбачається створення гастрономічного маршруту, адже у світовому контексті гастрономічний туризм сприяє сталому розвитку територій.
  • Сільський, зелений туризм – тимчасове переміщення туристів у сільську місцевість з метою відпочинку та ознайомлення з укладом життя, культурою, традиціями, звичаями місцевого населення. Цей вид туризму часто використовують сім’ї з дітьми, міська молодь, які намагаються вибратись на природу на вихідні дні або в короткотермінові відпустки. Даний вид туризму добре розвинений на території Верховинського району. Садиби, готелі, глемпи радо зустрічають відпочиваючих, створюючи комфортний, цікавий та різноманітний відпочинок.

З метою забезпечення розвитку туристичного потенціалу  на території НПП «Верховинський» створено 9 еколого-пізнавальних туристичних маршрутів, зокрема: Кінний туристичний маршрут «Від джерела до джерела», «ім. Цісаревича Рудольфа»; «Скала Баби»; «Перкалаба – Пробійнівка»; «Монастирський»; «Чимірне»; «Кляуза Лостун»; «Стежками Лесі Українки» та «Від джерела «Сірководневе» до джерела «Буркут»». Маршрути облаштовані для безпечного  перебування на них відвідувачів, а саме: проведено маркування, встановлено вказівники, аншлаги, облаштовані джерела питної води, місця тимчасового відпочинку з місцями для розведення вогню та оглядовими майданчиками.

«Територія НПП  «Верховинський», з його природним багатством, є ідеальною платформою для розвитку багатьох видів туризму, що сприяє розширенню екологічної свідомості та світогляду різних верств населення. При цьому можна здобути можливість пізнати природу, культуру та історію гуцульського краю, милуючись унікальними краєвидами та займатися активним відпочинком», – додають у НПП

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.