Безпека понад усе: пісенний конкурс “Євробачення” у 2023 році не проводитимуть в Україні

17 червня Європейська мовна спілка відмовила Україні у проведенні Євробачення-2023 після аналізу безпекової ситуації станом на червень 2022 року.

ЄМС розпочинає перемовини з BBC щодо можливості проведення конкурсу у Великій Британії, пише “Західний кур’єр” із посиланням на офіційну сторінку конкурсу “Євробачення” в Україні.

«Ми розчаровані таким рішенням ЄМС. За цей місяць в Україні велика кількість людей кинула всі зусилля, щоб виконати умови для проведення Євробачення у нас. Безпека, звичайно, понад усе. Команда Суспільного, державної й місцевої влади провела ґрунтовну роботу і запропонувала різні варіанти. Дуже шкода бачити таку безапеляційну заяву, тому ми звертаємося до партнерів щодо проведення подальших перемовин», — зазначив голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький.

Однак міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко стверджує, що Україна не згодна з таким рішенням. Про це він написав у Facebook.

“Україна не згодна з характером прийняття такого рішення – коли нас поставили перед фактом без обговорень можливостей інших варіантів. Та вважає, що має всі підстави на проведення подальших перемовин та знаходження спільного рішення, яке буде задовольняти всі сторони. Ми чесно виграли “Євробачення-2022″ та виконали наразі всі умови в зазначені терміни щодо процесу погодження його проведення в Україні – надали відповіді та гарантії по безпекових нормах та можливі місця проведення конкурсу”, – зазначає він.

Міністр стверджує, що проведення конкурсу в Україні – це сигнал для усього світу про підтримку. І наголошує щодо необхідності проведення додаткових перемовин щодо проведення “Євробачення-2023”.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.