Бракує техніки: франківські комунальники вже готуються до снігу

Для комунальних підприємств Івано-Франківська беруть у лізинг чотири солерозкидачі та чотири тракторці для прибирання снігу з прибудинкових територій, а «Муніципальна дорожня компанія» розробила п’ять додаткових маршрутів для розчищення від снігу і посипання протиожеледними матерілами доріг до сіл Івано-Франківської міської територіальної громади.

Як повідомив директор «Муніципальної дорожньої компанії» Віталій Бурко, на балансі підприємства перебуває 584 кілометри доріг із різним типом покриття. Також ще є дороги, які сполучають Івано-Франківськ із селами міської громади, котрі перебувають на обслуговуванні ДП «Дороги Прикарпаття». Однак, якщо у підрядників цього підприємства щось не вийде з вчасним розчищенням цих доріг, робити це доведеться «Муніципальній дорожній компанії». Тому, з досвіду попереднього року, розробили п’ять додаткових маршрутів руху комунальної спецтехніки, пише «Західний кур’єр».

За словами В. Бурка, додаткові маршрути прибирання снігу проляжуть селами Вовчинець, Підлужжя, Узин, Колодіївка, Добровляни, Підпечери, Хриплин, Драгомирчани, Чукалівка, Березівка, Братківці, Тисменичани і Камінне. В Івано-Франківську буде дев’ять маршрутів для прибирання від снігу доріг та вісім маршрутів для прибирання тротуарів. Для цих робіт МДК підготувала 9 піскосолерозкидачів, 8 одиниць тротуароприбиральної техніки, три автогрейдери, трактор Т-150 та два навантажувачі. Впродовж літа власними силами відремонтували кілька старих автомобілів «ЗіЛ», які тепер ще пару років послужать, а за лізинговою програмою у грудні планують придбати ще чотири солерозкидачі. За кожною одиницею техніки закріплено трьох водіїв та чотирьох механізаторів для цілодобової роботи, постійно чергує відповідальна бригада, яка готова у будь-який момент виїхати на боротьбу зі снігом та ожеледицею. Села Вовчинець, Угорники та Микитинці обслуговуватиме приватний підприємець Лучко, а села Хриплин і Черніїв мають власні трактори.

«В селах люди не хочуть, щоб ми працювали протиожеледними матеріалами. Бо вулиці вузькі, автомобіль їде, розкидає сіль, а потім мешканці скаржаться, що ржавіють паркани, – каже В. Бурко. – В селах люди хочуть, щоб сільські дороги просто прочищали від снігу».

Наразі МДК заготовила 3 600 тонн солі, 600 тонн піщано-соляної суміші та 15 тонн дизпалива. У дорозі ще сім вагонів солі, з прибуттям яких запас протиожеледних матеріалів збільшиться до 4 тис. тонн, і ще 500 тонн дизпалива треба докупити, для чого необхідно в межах 1,5-2 млн грн.

«Запаси не є погані, але хотілось би ще трохи докупити. Цього запасу може вистачити і на дві зими, а, може, і на місяць. Все залежатиме від погодних умов, – каже В. Бурко. – Були дні, що до 200 тонн солі за добу використовували».

Що стосується прибирання від снігу прибудинкових територій, то, як повідомив головний інженер КП «Управляюча компанія «Комфортний дім» Ярослав Баб’як, підприємство уклало три договори підряду. Також «Комфортний дім» має власний відділ благоустрою, штат якого налічує 78 працівників, та один трактор. А до середини грудня за лізинговою програмою придбають ще три трактори. Наразі заготовлено 50 тонн піщано-соляної суміші.

Заступник міського голови-директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак зазначив, що збільшення кількості спецтехніки позитивно вплине на процес прибирання міста від снігу.

«Якщо нам вдасться докупити у лізинг ще чотири трактори, то ми будемо уже мати 20 тракторів, кожен з яких буде чистити свою ділянку. Вони будуть у різних комунальних підприємствах, але їх буде 20. А ще декілька років тому ми мали три трактори, які могли працювати, і то далеко не нові», – каже М. Смушак.

Серед проблемних питань заступник міського голови назвав те, що на території Івано-Франківської міської громади є сім великих доріг, які не є на її балансі, а перебувають на балансі ДП «Дороги Прикарпаття».

«Ми маємо контакт із керівництвом ДП «Дороги Прикарпаття», але у них ще не відбувся тендер на обслуговування доріг у зимовий період, – каже М. Смушак. – Вони готові до співпраці і обіцяють, що цього року ці дороги будуть чистити набагато краще».

Іван ГІРАК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.