Чотирилапі побратими: собаки-детектори допомагатимуть прикарпатським правоохоронцям на деокупованих територіях  (ФОТО)

Без них не обходяться слідчо-розшукові заходи та патрулювання. А ще вони виявляють заборонені речовини і навіть затримують злочинців. Чотирилапі побратими прикарпатських  поліцейських – службові собаки – допомагатимуть правоохоронцям і на звільнених від окупації територіях: нестимуть службу на блок-постах та допомагатимуть виявляти вибухонебезпечні речовини.

Пише Західний кур’єр з посиланням на пресслужбу поліції області.

Службові собаки не мають звання та орденів. Зате на їхніх рахунках уже сотні розкритих злочинів. Вівчур  Алтай – улюбленець прикарпатських кінологів.

«Побачив його маленьким в приятеля і одразу зрозумів – цей вівчур буде вірним другом та надійним помічником» , – розповідає старший інспектор-кінолог  Валерій Сеньків.

Так і сталося. Енергійний пес за свої 4 роки розкрив уже з десяток злочинів : від крадіжок та  грабежів  –  до затримання ґвалтівника.

«Це було в одному з районів області. Виїхали на місце події з Алтаєм. Він взяв запаховий слід ґвалтівника. І почав обстежувати території. Потім звернув в сторону лісу і піднявся на таку горбисту місцевість, а десь через 500-600 метрів, у кущах знайшов підозрюваного. Так, десь за годину, ми його і затримали», – пригадує Валерій Сеньків.

Алтай  – розшукова собака. Тож і виїжджає переважно на місця подій зі слідчо-розшуковими групами.

Загалом у прикарпатських  кінологів 25 чотирилапих побратимів. Вони надійні помічники під час розшуку людей. А ще неодноразово допомагали знаходити вибухівку  чи заборонені речовини. З ними раніше виїжджали в зону антитерористичної операції. А тепер вони допомагатимуть правоохоронцям на деокупованих територіях.

Ці собаки не підведуть, – переконують прикарпатські кінологи.  Адже вони віддані українському народу!

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.