Цього року Івано-Франківськ планує залучити 110-120 мільйонів гривень грантових коштів

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків. Він також додав, що міська влада працюватиме й над подальшим залученням кредитів, адже Івано-Франківськ має достатньо високий кредитний рейтинг, інформує «Західний кур’єр».

«Ми навчилися виживати, залучаючи грантові кошти. Торік залучили понад 110 мільйонів гривень. Цього року теж десь 110-120 мільйонів залучимо. І ще кредитні кошти, – каже Р. Марцінків. – Бо зараз, якщо будь-яка велика громада скаже, що не бере кредитів, вона злукавить. Нема жодного обласного центру, який би не брав кредитів, щоб рухатися вперед».

Як приклад міський голова навів комплексну термомодернізацію бюджетних установ за програмою Північної  Екологічної  Фінансової  Корпорації НЕФКО та придбання тролейбусів і розвиток громадського транспорту за кредитні та грантові кошти Європейського банку реконструкції і розвитку та Європейського інвестиційного банку.

«Якщо ви берете кредити з ЄС, то, відповідно, ідуть ще й грантові програми. І нам це вигідно, бо ми ті відсотки перекриваємо. З 29 тролейбусів 22 ми взяли за кредитні кошти, а 7 нам дали по гранту, за які ми не платили. Якщо утеплення за програмою НЕФКО відбувається за кредитні кошти, то заміна систем опалення – уже за грантові», – пояснює Р. Марцінків.

Він також додав, що міська влада й надалі працюватиме над залученням кредитів, і що Івано-Франківськ має достатньо високий кредитний рейтинг.

«Наш кредитний рейтинг достатньо високий, бо ми вчасно кредити повертаємо, – каже Р. Марцінків. – Таким чином це нам дозволяє брати участь у різних міжнародних проєктах та європейських програмах. Особливо нам приємно, коли це є гранти, які не треба повертати».

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.