Цього року на Прикарпатті зафіксували зникнення 168 дітей

Упродовж 11 місяців до поліції Івано-Франківської області надійшло 150 повідомлень про зникнення 168 дітей, з яких 87-малолітні.

За доволі короткий термін – упродовж однієї доби – правоохоронцям вдалося розшукати 165 дітей.

Таку статистику повідомили у Ювеналбьній превенції Прикарпаття, передає “Західний кур’єр”.

Зазвичай діти залишають домівку чи школу добровільно з тих чи інших причин, частіше через непорозуміння з близькими.

До пошуку зниклих дітей одразу залучають особовий склад поліції району та області, ювенальних поліцейських, оперативні служби, кінологів тощо. І завдяки вчасному повідомленню від батьків та оперативному реагуванню поліцейських, дітей знаходять упродовж декількох годин або доби.

“Шановні батьки, як тільки вам стало зрозуміло, що дитина зникла (вимкнений телефон, дитини немає у звичному місці, де вона мала знаходитися, не прийшла вчасно додому або до місця призначення), повідомляти про це в поліцію потрібно негайно: у найближчий відділок або на спецлінію 102”, – закликають у поліції.

Алгоритм дій батьків під час звернення до поліції за фактом зникнення дитини:

надайте співробітнику поліції актуальну фотографію дитини;

докладно опишіть її прикмети та особливі прикмети (шрами, великі родимки, татуювання, можливі вади);

у чому дитина була одягнена та особливості поведінки;

якомога детальніше розкажіть співробітникам поліції про обставини зникнення дитини, спосіб життя, захоплення, де та як зазвичай проводить дозвілля, який навчальний заклад відвідує, коло спілкування;

надайте по можливості телефони або адреси її приятелів;

згадайте, чи з’явилися у дитини нові знайомі останнім часом, що могло передувати зникненню, чи надходили їй дзвінки від невідомих вам людей, чи розповідала дитина про погрози або конфлікти в школі тощо;

складіть разом із співробітниками поліції орієнтування із актуальною фотографією дитини (на момент зникнення), яка буде оперативно розміщена на офіційному сайті поліції та у мережі інтернет.

Активну допомогу поліції надають небайдужі громадяни та волонтери. Побачивши повідомлення про розшук дитини у мережі інтернет, вони активно долучаються до пошуків, які нерідку дають позитивний результат.

Тож головне – не зволікати!

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.