Держекоінспекція перерахувала звалища уздовж прикордонних річок

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці в Facebook, пише Західний кур’єр.

“Проінспектували басейн прикордонних річок на території Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Сміття більше, ніж ми могли собі уявити”.

На Івано-Франківщині:

⛔ Побутові й будівельні відходи поблизу старих очисних споруд Ворохтянської селищної ради Яремчанської міської ради біля річки Прут.
⛔ Побутові відходи поруч з перехрестям автодоріг Делятин-Коломия та Н-09 Мукачево-Львів біля річки Солонець.
⛔ Відходи деревообробки й склобій по вулиці Курортна у селі Татарів Яремчанської міської ради біля річки Прут.
⛔ Побутові й будівельні відходи біля річки Підстрім, притоки Прута, на території Микуличинська сільська рада Яремчанської міської ради.
⛔ Відходи деревообробки по вулиці Героїв Майдану в селі Яблуниця Яремчанської міської ради біля притоки річки Прут.
⛔ Побутові відходи у прибережно-захисній смузі р. Прут в с. Шепарівці Коломийської ОТГ.
⛔ 10 стихійних сміттєзвалищ в селу Нижній Березів Косівського району біля річки Лючка, притоки Прута.

До адміністративної відповідальності принягнуто 5 осіб на загальну суму штрафів 4 тис 420 грн. Керівникам органів місцевого самоврядування направлено листи щодо усунення виявлених порушень до 15 серпня 2020 року.

На Чернівеччині:

⛔ ПЕТ-пляшки, пакети, ганчір’я, пні, гілля та цілі дерева трапляються вздовж 180 км прибережних захисних смуг та заплав річок Дністер, Прут, Черемош, Малий Сірет у Чернівецькій області.
⛔ У Сокирянському районі виявлено ряд стихійних сміттєзвалищ: 5 – в урочищі «Кар’єр» села Непоротове, 4 – навколо насосної станції у селі Кормань.
⛔ У селі Лунка Герцаївського району зруйновано міст через річку Прут, що з’єднував Новоселицький та Герцаївський райони Чернівецької області, рештки мосту знаходяться в прибережній захисній смузі.
❗ У селі Стрілецький Кут Кіцманського району облаштоване сміттєзвалище під час повені було частково підтоплено, але не розмито.
❗ У селі Зелений Гай Новоселицького району з підтопленого сміттєзвалища сміття частково забрали води річки Прут.
❗ У селі Ванчиківці теж Новоселицького району з підтопленого сміттєзвалища сміття частково змито на прилеглі щільні чагарники, а частково – потрапило в річку Прут.

Державні інспектори не мають доступу на прикордонну територію. Про забруднення в зонах відповідальності прикордонного загону по берегам річок та ліній прикордонних інженерних споруд інформацію надав Чернівецький прикордонний загін ДПС України. Наноси, завали та велика кількість сміття, довжиною від 50 м і більше кожна:

▶ село Селятин Путильського району – 7 нанесень (прикордонні знаки 648, 652, 654-655, 663-664, 669, 692);
▶ село Шепіт Путильського району – 4 нанесення (прикордонні знаки 605-619, 642-643, 644);
▶ село Куликівка Герцаївського району – 2 нанесення (прикордонні знаки 870, 876);
▶ місто Герца – 1 нанесення (прикордонний знак 904);
▶ від села Тарасівка до села Мамалига Новоселицького району на березі ріки Прут утворилися нанесення зі сміття, гілок, дерев’яних колод, загальною довжиною біля 30 км (прикордонні знаки 905-922).

На Закарпатті:

На Закарпатті на територіях басейнів прикордонних річок Тиса, Уж, Латориця та їх приток виявлено 45 стихійних сміттєзвалищ у Берегівському, Великоберезнянському, Виноградівському, Воловецькому, Іршавському, Свалявському, Тячівському, Ужгородському, Мукачівському районах. Загальний обсяг виявлених відходів становить близько 1,495 м³, загальна площею 2,897 м².

Головам сільських та селищних рад надіслано приписи ліквідувати виявлені стихійні смітники в прибережних захисних смугах водних об’єктів до 29 серпня.

На Львівщині:

На Львівщині стихійних сміттєзвалищ у прибережних смугах немає, проте є офіційний полігон твердих побутових відходів біля річки Опір селища Славськ, що становить екологічну загрозу.

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.