До Дня Героїв у Болехові встановили три мандрівні виставки-експозиції національно-патріотичного спрямування

Виставки будуть експонуватися на стаціонарній основі протягом усього тижня, щоб усі охочі мали змогу наочно ознайомитися із правдивою історією рідної землі, підтвердженою документами та фотографіями, пише “Західний кур’єр” з посиланням на Болехівську міську раду.

“23 травня 2022 року, до Дня Героїв, українських вояків — борців за волю України, на центральній площі міста Болехова, з ініціативи організаційного відділу міськвиконкому за підтримки молодіжної громадської організації «Сонячна Січ», було встановлено три мандрівні виставки-експозиції національно-патріотичного спрямування.

“Вони орієнтовані на ознайомлення жителів та гостей нашого міста із правдивими фактами надважливих історичних подій, котрі мали неоціненний вплив на процеси державотворення в Україні, як у минулому, так і, безперечно, залишаються визначальними у становленні нашої країни сьогодні. Експозиція складається із великих банерів (близько 60 шт.), на яких зображені фото, документи та описи ключових моментів нашої історії, які стали переломними для українців та становлення їхньої самосвідомості”, йдеться у повідомленні.

Перша представлена виставка має назву “Україна 1932-1933. Геноцид голодом”. У ній висвітлюється унікальна історія Голодомору, про який дуже важливо розповідати, адже навіть зараз не можемо тішити себе надією, що новітній Голодомор не може повторитися. Навпаки, ознаки геноцидів бачимо дедалі частіше у сучасному світі. Свідки злочину та історія Голодомору вчить усіх нас, як уникнути подібних злочинів та протистояти тим, хто їх планує і організовує.

Другою із експонованих виставок є «Українська Друга світова», яка представляє український вимір Другої світової війни. Від 1 вересня 1939 р., коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією. У центрі уваги експозиції – передусім Україна й роль українців у світовій війні. І найголовніше: внесок українського народу в перемогу над нацизмом. На всіх фронтах: від Атлантики до Тихого океану.

Третя виставка – це  “Українська Повстанська Армія. Історія нескорених”. Дана фотовиставка є унікальним проєктом, досі в Україні нічого подібного не було реалізовано. Загалом представлені близько півтисячі оригінальних фото, більшість з яких публікується вперше. Також на виставці вперше експонуватимуться документи з радянських та німецьких джерел та внутрішні документи Організації Українських Націоналістів та УПА. Відвідувачі побачать такі раритети, як фотографії групи вояків УПА з захопленим німецьким літаком та повстанців у підземній криївці (бункері) на Хмельниччині в 1950 році. Тема криївок детально досліджена в окремій частині виставки, включно з планами підземних «багатокімнатних квартир» та детальними інструкціями щоденного режиму життя під землею.

“Експозиція перебуває під цілодобовим сучасним відеонаглядом. Тому наперед попереджаємо про те, що будь-які акти вандалізму не залишаться непоміченими та неопізнаними!”, наголошують у Болехівській міськраді.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.