До уваги прикарпатців: Як уникнути харчових отруєнь за великоднім столом

Великдень – це особливе свято, коли слідують традиціям і вірять у диво, а пасхальний стіл – обов’язковий Великодній атрибут. Цей Великдень особливий для українців, адже війна на нашій землі. Традиційно святкове меню може складатися із сорока страв, які символізують дні Великоднього посту. Але сьогодні для нас важлива не кількість страв, а можливість поділитися ними з  ближніми, бо не в усіх українців є дах над головою та можливість придбати продукти.

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти  Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних наведених нижче простих правил, інформує Західний кур’єр.

Зокрема:

– Найперше – купуйте харчові продукти та продовольчу сировину (яйця, м’ясо, молочні продукти і т.д.) лише у стаціонарних закладах торгівлі або на санкціонованих, офіційних, обладнаних продовольчих ринках, де проводиться ветеринарно-санітарна експертиза.

– Не замовляйте кондитерські вироби домашнього виробництва!

– Не закуповуйте заздалегідь харчові продукти, які швидко псуються.

– Купуючи будь-які харчові продукти, завжди перевіряйте термін придатності та дотримуйтесь термінів споживання, вимагайте документи, що засвідчують якість та безпеку.

– Придбане на ринках молоко потрібно завжди кип’ятити, яйця перед приготуванням обов’язково мити, а потім варити або смажити.

– При приготуванні страв дотримуйтесь технології їх приготування, особливо щодо термічної обробки кулінарних виробів із м’яса, птиці та яєць.

– Продукти, які швидко псуються (варені ковбаси, м’ясні салати, салати, до складу яких входять яйця, молочні продукти тощо), зберігайте в холодильнику, дотримуйтесь встановлених гарантованих термінів придатності.

– Використовуйте окремий інвентар для обробки сировини та готових продуктів, в холодильнику сировину та готові страви зберігайте окремо.

– Не допускайте використання води для пиття та приготування їжі із невідомих джерел.

– Овочі та фрукти при споживанні добре промивайте питною водою.

У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння, необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи або викликати «швидку» допомогу. Не рекомендовано займатись самолікуванням.

Дотримуючись вказаних нехитрих порад, у Вас буде можливість забезпечити себе і  близьких продуктами харчування, не побоюючись за здоров’я після прийому їх в їжу.

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.