Прикарпатські енергетики наголошують, що при складанні графіків вимкнення електрики вони звертають увагу на три моменти.
Усі складові формування графіків залежать один від одного, але і кожна окремо впливає на кількість годин зі світлом і без. Коли диспетчер АТ «Прикарпаттяобленерго» складає графік, він обов’язково враховує кожну із складових, пише “Західний кур’єр” із посиланням на пресслужбу енергетичної компанії.
Від чого залежать тривалості вимкнень у графіках?
1. Дефіцит потужності
Дефіцит потужності стається тоді, коли виробіток електроенергії недостатній, щоб забезпечити потребу населення і бізнесу. Після російських атак об’єкти, які виробляють електроенергію в Україні, пошкоджені на 50% і не встигають повністю відновитись через брак обладнання. Окрім того, пошкоджені також лінії, які доставлять електроенергію від електростанцій.
2. Споживання електроенергії
Важливою складовою формування графіків є споживання електроенергії населенням та бізнесом. Особливо високим споживання на та вантаження на мережі є в період похолодань, коли увімкнені обігрівачі, опалення, працюють котельні тощо. Минулі роки навантаження на мережі області взимку були на рівні 500-600 МВт. Сьогодні генерації не вистачає на такі потужності.
3. Ліміти потужності
АТ «Прикарпаттяобленерго» щовечора отримує ліміти потужності на добу в розрізі кожної години. Тобто, на кожну годину є своя дозволена величина навантаження, виходити за яку не можна. Цими днями області доводять ліміти, які покривають 60% цієї потреби. При перевищенні доведених лімітів, на область можуть накласти більш строгі обмеження, тому доводиться контрольовано вимикати одразу кілька підчерг, змінюючи їх почергово на решту підчерг.
Залишити коментар