Французькі спеціалісти допоможуть організувати медичне обслуговування переселенців на Івано-Франківщині

15 березня відбулася зустріч заступниці голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Людмили Сірко з представниками Première Urgence Internationale (Прем’єр Уржанс Інтернасьональ). Це неприбуткова неполітична міжнародна неурядова організація зі штаб-квартирою у Франції, завданням якої є допомога цивільному населенню, що перебуває у скрутному становищі в зв’язку з природними катаклізмами, війною чи економічним колапсом. В Україні Premiere Urgence Internationale працює з 2015 року.

Пише Західний кур’єр з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської ОВА.

У заході також взяли участь представники департаменту охорони здоров’я та управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації.

Під час зустрічі заступниця голови озвучила наявні в області нагальні потреби, а саме: допомога особам пенсійного віку,паліативним хворим. Важливою є допомога закладам соціально-психологічної реабілітації, на утриманні яких перебувають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.

Людмила Сірко зауважила, що в нашій області на сьогодні вже облаштовано 87 шелтерів, в яких проживає близько трьох тисяч переселенців. Наразі проводиться комплексна робота, спрямована на покращення умов їхнього проживання.

Так, Première Urgence Internationale відкрила офіси у Дніпрі та Львові з метою розробки програм підтримки найбільш незахищеного цивільного населення. Наразі Première Urgence Internationale планує направити мобільні медичні бригади в Івано-Франківську область для надання першої медичної допомоги переміщеним особам. Мобільні бригади Première Urgence Internationale працюватимуть безпосередньо в центрах колективного розміщення, які знаходяться переважно у сільській місцевості.

Наразі формується команда, яка буде працювати в Івано-Франківську та області. Планується, що до складу команди входитиме лікар, медсестра, психолог, фармацевт, а також соціальний працівник. Представники організації також зазначили, що проектом попередньо заплановані роздача паліативних та гігієнічних наборів для вразливих категорій населення.

Йшлося також про створення в області трьох реабілітаційних центрів, зокрема дитячого реабілітаційного центру «Діти війни», робота якого буде спрямована в тому числі на психосоціальну реабілітацію дітей з усієї України, реабілітаційного центру для військовослужбовців, а також першого в Україні центру спінальної травми.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.