Франківські лікарі переймали досвід роботи банків крові у клініках США

Нещодавно лікарі обласної клінічної лікарні знайомилися з організацією роботи банків крові у клініках США. Зокрема, побували у дитячій лікарні Akron Children’s Hospital, де в тому числі проводять трансплантацію кісткового мозку. Також вивчали досвід лікарні міста Клівленд та університетської клініки, яка є одним з найбільших травматологічних центрів, де проводять багато трансфузій, зокрема, при масивних кровотечах.

Про ознайомлення із роботою медзакладів у США поінформували в пресслужбі Обласної клінічної лікарні, передає “Західний кур’єр”.

“У кожній з лікарень працює банк крові, де знаходиться також імунологічна лабораторія. На її базі проводять визначення групи крові та резусу, індивідуальну пробу на сумісність донора та реципієнта, опромінення компонентів крові та розділення цих компонентів на менші дози”, – розповідає учасниця візиту Ольга Таркевич.

Лікарка невідкладних станів детально розповідає про нюанси організації процесів у кожному закладі, що в разі невикористання компонентів крові для реципієнта протягом чотирьох годин, його повертають у банк крові. Розморожена плазма може зберігатися до п’яти днів при температурі 1-6 градусів, заморожену плазму та кріопреципітат зберігають протягом одного року.

“У кожній з цих клінік створений трансфузійний комітет, який контролює якість крові, покази до переливання, а також розглядають ускладнення, які виникають під час переливання, – продовжує лікарка Таркевич. – Якщо виникає така проблема, то про неї повідомляють у FDA-контролюючий орган з боку держави”.

В університетській клініці, наприклад, існує вакуумна транспортна система, завдяки якій здійснюють максимально швидку доставку компонентів крові до відділень лікарні.

До слова, кожних два роки проводять перевірки та реогранізації роботи лабораторій та служб, а кожні три роки – акредитації.

У товаристві українських лікарів з інших міст Ольга відвідала також центри служби крові, які співпрацюють з медичними закладами . “Vitalant” – це організація, яка має 5 виїзних донорських центрів та 10 стаціонарних. Вони заготовляють компоненти крові методом аферезу від донора, займаються терапевтичним плазмаферезом‚ заготівлею гранулоцитів і проводять вірусне тестування донорської крові.

“American Red Cross Northern Ohio Region“– це ще одна така організація, в якої медичні заклади замовляють кров онлайн. “Це пришвидшує процес доставки і лікарі мають більше шансів на порятунок життя, – зауважає наша лікарка. – Для нас така системна робота це ще питання часу, але прогресивні підходи американців ми запровадимо й у нас, бо врятоване життя – це перемога. Маємо наближатися до неї усіляко.”

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.