Франківські митці будуть популяризувати творчість визначного композитора Дмитра Бортнянського

В Івано-Франківську відбулася презентація проєкту «Невідомий Бортнянський», котрий буде реалізовано в обласному центрі Прикарпаття цього року.

А поштовхом для цього стали віднайдені п’ять досі невідомих хорових творів, інформує “Західний кур’єр”.

«Хор «Воскресіння» виконає п’ять музичних творів, які досі невідомі всьому світові. Ми трохи повертаємо напрямок історії музичної культури і намагаємося донести цілому світові, що насправді композитор Дмитро Бортнянський написав набагато більше духовних творів. Маємо за честь залишити нові рядки в історії української духовної музики», – розповів керівник проєкту та камерного хору «Воскресіння» Володимир Рудницький.

Хорові твори Дмитра Бортнянського будуть супроводжуватися і візуально. Для цього учасники команди задумали відзняти п’ять відеофільмів у різних куточках України.

Як зазначила режисеркапроєкту Любов Терлецька, це будуть міста, котрі якимось чином причетні до творчості видатного композитора. Саме тому екранним обрамленням до творів Бортнянського стануть собори у містах Глухів на Чернігівщині, Одеса, Київ, Львів та Івано-Франківськ.

«Наша ідея – не просто заспівати ці концерти, а щоб ця музика дійшла до кожного через візуальне бачення. Це будуть кліпові зйомки. Це особлива історія, пов’язана з життям Бортнянського. У цих п’яти фільмах буде звучати один із концертів, і кожен буде відзнятий у різних храмах України», – зауважила Любов Терлецька.

Робота над вивченням творчості композитора триває вже упродовж декількох місяців. А фінальний продукт сподіваються продемонструвати до кінця жовтня, запевнили ініціатори проєкту.

Як зазначив продюсер проєкту Роман Дзундза, «Невідомий Бортнянський» – це найбільший та найамбітніший хоровий музичний проєкт Івано-Франківська з часу проголошення незалежності України.

«Дуже важливо показати, що наша держава в усі часи мала розумних і талановитих українців. І я щиро радію, що проєкт нашого обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки «Невідомий Бортнянський» виграв грант від Українського культурного фонду та стане найбільшим хоровим мистецьким проєктом нашого міста», – наголосив під час презентації проєкту міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Володимир БОДАК

Для довідки:

Дмитро Бортнянський (1751-1825) – український композитор, співак і диригент, автор 6 опер, 35 хорових концертів, 11 двохорних концертів, херувимських та причасних творів. Українець обіймав посаду директора придворної капели до кінця життя, а сама капела на 80% складалася з українців. Бортнянський був першим композитором в тогочасній Російській імперії, музичні твори якого почали виходити друком. Його професійна творчість вплинула на розвиток української музики на наступні 200 років.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.