Гречка подешевшає: скільки незабаром коштуватиме кілограм крупи

В Україні гречана крупа за останній тиждень подешевшала на 5,5 гривні за кілограм і продовжать знижуватись і надалі.

Таку думку висловив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький на пресбрифінгу “Жнива в Україні 2022” в Укрінформі, передає Західний кур’єр.

«Ціна ще залишається високою, але за останній тиждень вона знизилась в торговельних мережах на 5,5 гривні за кілограм. І однозначно ще знизиться, коли на ринок масово піде зерно нового врожаю», – заявив заступник міністра.

За словами Висоцького, збір врожаю гречки завершиться до середини жовтня.

Він припускає, що, відповідно, за місяць-півтора, тобто у листопаді – грудні ціни на крупу на полицях магазинів досягнуть мінімального рівня. А потім почнуть знову поступово зростати через витрати на зберігання.

“Намолочено близько 60 тис. тонн (гречки – ред.) і це всього 1/3, 35-40% від посівних площ. Це говорить про те, що ми можемо очікувати цього року на виробництво гречки близько 140, навіть зараз урожайність підвищилася, можливо, навіть 150 тис. тонн при кінцевому зберіганні, коли внутрішнє споживання 100-110 тис. з огляду на еміграцію та зменшення кількості споживачів”, – розповів Висоцький.

Цьогорічний урожай гречки перевищив обсяги внутрішнього споживання у 1,5 рази, що дає можливість повністю забезпечити внутрішній попит, не вдаючись до імпорту.

Висоцький додав, що останні п’ять років ми 30-40%, залежно від року, імпортували крупу.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.