Хрусткі жуки та борошняні черв’яки. В ЄС дозволили подавати та їсти комах

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів подало понад десяток заявок на продукти харчування на основі комах і отримало затвердження.

Агентство (EFSA) в січні цього року визнало борошняного хробака придатним для вживання в їжу, а в травні схвалив його продаж на ринку. Окрім нього в список дозволених потрапив ще значний список комах, включаючи цвіркунів і сарану.

І якщо ви думаєте, що такі інгредієнти не актуальні, тим більше у Франції, ви просто не дивилися меню ресторану Inoveat, де шеф-кухар Лоран Вейе подає страви на основі комах.

Дегустаційне меню Лорана Вейе не для людей зі слабкими нервами, адже одна з топових позицій – салат з креветок з жовтим борошняних хробаком і хрусткими комахами на овочах. Однак публіки для подібних експериментів вистачає, і як тільки в Парижі зняли карантинні обмеження на літні тераси, вільних посадочних місць у ресторані Inoveat не було.

Вейе вирощує борошняних черв’яків на місці, годує їх вівсяними пластівцями й овочами. Вони вмирають природним чином через чотири місяці або рік, після чого їх збирають для приготування.

Борошняні черв’яки та комахи в цілому можуть стати в майбутньому стійким джерелом їжі з низьким рівнем викидів вуглецю. І хоча він може виглядати непривабливою личинкою, насправді борошняний черв’як багатий на білок, жир і клітковину.

Дивно універсальний інгредієнт, борошняний черв’як можна використовувати цілим у каррі або салатах чи подрібнювати для виготовлення борошняних макаронів, печива чи хліба.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.