В Україні люблять говорити про інвестиції, які мають дати поштовх до розвитку економіки. Особливим красномовством відрізняються керівники регіонів, деякі з них стверджують, що область є лідером за рівнем інвестицій в країні. «Слово і діло» вирішило подивитись, скільки інвестицій заходить в кожну область і хто є лідером в цьому напрямку, а у кого мінімальний інвестиційний фінансовий притік.

Аналітики «Слово і діло» взяли рейтингову оцінку Міністерства розвитку громад і територій з 2015 о 2019 роки та подивились в динаміці, як за 4 роки змінювалося місце кожної області в рейтингу інвестиційної привабливості.

З 2012 року Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами зобов’язане урядом проводити комплексне порівняльно-узагальнювальне соціологічне дослідження інвестиційного клімату регіонів із визначенням рейтингу їх інвестиційної привабливості.

Рейтинг включає індекс капітальних інвестицій, обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на 1 особу населення, темп зростання або зменшення обсягу ПІІ, обсяг ПІІ у розрахунку на 1 особу населення (в доларовому еквіваленті), частку реалізованої інноваційної продукції у загальному обсязі продукції та обсяг експорту товарів у розрахунку 1 особу населення.

Перше місце за рівнем залучення інвестицій, інноваційним розвитком та зовнішньоекономічною співпрацею з 2015 по 2019 роки постійно належало Києву. Отже, з беззаперечним лідером визначилися.

Цікаво подивитись на Волинську область, яка у 2019 році зробила гігантський інвестиційний стрибок з 17 на 2 місце у рейтингу. До цього область перебувала на скромних 20 та 21 позиціях у 2016-2017 роках.

Схожа ситуація у Кіровоградській області, яка у 2019 році посіла 3 місце за рівнем інвестицій, хоча до цього була на 14 місці. При цьому керівництво області особливо не піариться на цьому факті та не робить гучних заяв щодо лідерства в інвестуванні серед регіонів.

Херсонська область минулого року була на 5 місці у інвестрейтингу «стрибнувши» вгору з 22 місця, яке обіймала у 2018 році.

Щодо аутсайдерів, у 2019 році до п’ятірки «знизу» рейтингу входили Івано-Франківська (21 місце), Тернопільська (22), Луганська (23), Хмельницька (24), Рівненська (25) області.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.