Кабмін регулюватиме ціни на олію та хліб

Уряд вніс соняшникову олію та пшеничний батон до переліку харчової продукції, підвищення відпускних цін на яку підлягає декларуванню.

Відповідну постанову КМУ від 30 грудня 2021 р. №1432 підписав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише “Західний кур’єр” із посиланням на Тripoli.land.

«Перелік товарів, що мають суттєву соціальну значимість, затверджено постановою Кабінету міністрів України від 22 квітня 2020 р. №341, доповнити абзацами такого змісту: «Батон» та «Олія соняшникова», – йдеться в тексті документа.

Таким чином, суб’єкти господарювання будуть зобов’язані повідомляти Держпродспоживслужбу України про підвищення ціни на зазначені продукти харчування за 30 днів до початку застосування нової ціни, якщо її збільшення перевищує 15%, за 14 днів – при підвищенні на 10-15% і за 3 дні – при підвищенні на 5-10%.

Крім того, постановою вводиться максимальна роздрібна націнка на хліб житньо-пшеничний і батон на рівні «не більше 10% від оптово-відпускної ціни з урахуванням рекламних, маркетингових, логістичних послуг, послуг із підготовки, обробки, упакування, інших послуг, пов’язаних із реалізацією кінцевому споживачеві».

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.