Коломийські пам’ятні знаки, таблиці та пам’ятники, які демонтують, передадуть на зберігання у музей

З вулиць Коломиї таки приберуть тоталітарні пам’ятки.

Про це повідомив міський голова Богдан Станіславський, пише “Західний кур’єр”.

За відповідне рішення місцеві депутати проголосували на попередній сесії міської ради. Йдеться про демонтаж пам’ятників, знаків, таблиць та інших об’єктів, які нагадують про тоталітарний режим.

“Так, у Коломиї вони справді ще є. Більшість – це пам’ятні дошки, присвячені радянським діячам та армійцям”, – констатував очільник громади.

Планують демонтувати: пам’ятну дошку радянському танкісту Івану Шарлаю; пам’ятну дошку більшовику з тамбовської області Степану Артамонову; пам’ятну дошку червоноармійцю з Абхазії Володимиру Пачуліа; пдресну таблицю “вул. Пачуліа”; пам’ятну дошку радянському танкісту з новоалтайська Андрію Землянову; стелу на перехресті вулиць Мазепи та Мельника із радянською символікою.

Після демонтажу всі ці речі не викинуть. Вони будуть зберігатися у Музеї історії міста Коломиї.

“Рішенням про демонтаж цих пам’яток ми в жодному випадку не хочемо знівелювати вклад українців у боротьбу з нацизмом. Як бачимо, це хотів тоталітарний режим – більшість пам’ятних дощок чи знаків присвячені ніяк не українцям, а росіянам. Прийшов час нам позбавитися від цієї “спадщини”, – зазначив Богдан Станіславський.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.