Колись у Станиславові: щасливий шоколад

Мабуть, усі пам’ятають фільм «Чарлі і шоколадна фабрика», де хлопчик придбав шоколадку і знайшов у її обгортці золотий квиток, який гарантував отримання цінного призу. Однак мало кому відомо, що дуже схожі акції проводилися і у давньому Станиславові.

У 1920-х роках у популярній цукерні Владислава Кровіцького продавалися «щасливі шоколадки», в чиїх обгортках були сховані картки з назвами різноманітних невеликих, але цінних призів. Самі призи можна було оглянути тут же, в цукерні. Коли покупець купував шоколадку з відповідною карткою, він одразу ж забирав приз.

Цукерня Кровіцького.

У 1926 році така акція тривала з 1 по 8 жовтня і користувалася великим успіхом. Всі кошти від проданих «щасливих шоколадок» власник цукерні спрямовував на користь місцевого притулку для сиріт. Згодом цю акцію запровадили в себе й інші цукерні і також передавали виручені кошти на благодійні цілі.

Взагалі, цукерня Кровіцького була відома незвичними рекламними акціями.

«Кур’єр станиславівський» у березні 1910 року повідомив, що ця цукерня виставила у вітрині величезну «супербабу». «Бабою» тоді називали великий кекс із отвором посередині, прикрашений глазур’ю.

Гігантський кекс успішно виконував свою рекламну місію, збираючи перед вітриною юрби цікавих, перш за все господинь. Тоді цукерня знаходилася у кам’яниці Міщанського банку (вул. Незалежності, 15), а в квітні 1913 року переїхала до кам’яниці Хованців (вул. Незалежності, 4).

Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.