Колись у Станиславові: театральна безпека

На початку ХХ століття мешканці Станиславова дуже боялися пожеж і всіляко намагалися їм запобігти. Особливо ретельно міська влада дбала про безпеку громадських будівель, у яких скупчувалася велика кількість людей.

У січні 1904 року газета «Кур’єр станиславівський» опублікувала замітку про безпеку театру та протипожежні заходи, яких ще потрібно було вжити.

З неї ми дізнаємося, що у вестибюлі тодішнього театру на час проведення вистав чергували кілька пожежників. Крім того, за лаштунками знаходилася велика бочка, завжди наповнена водою. В театрі також була влаштована вентиляція в куполі над сценою, яку можна було швидко відкрити за допомогою довгого троса, щоб випустити дим.

Міський театр. Поштівка, поч. ХХ ст.

Однак ці заходи вважалися недостатніми, передусім тому, що сцена та прилеглі приміщення були дерев’яними, завіса – з легкозаймистої тканини, а допоміжні приміщення були захаращені старими декораціями, меблями та іншими речами.

І справді, саме цей непотріб у 1907 року мало не призвів до трагедії. У жовтні того року пожежну службу було повідомлено, що за лаштунками театру сильний дим і запах горілого. Як виявилось, загорілися шматки тканини й паперу в одній із стінних шаф, а за ними почали палати полиці й дверцята. Причиною загоряння став недбало кинутий кимось недопалок.

На щастя, в приміщенні були театральні працівники, які встигли загасити вогонь ще до прибуття пожежників. Як зазначала преса, театру дуже пощастило, бо якби пожежа сталася, коли в театрі нікого не було, цілком могла б згоріти й уся будівля.

Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.