Комунальні підприємства Івано-Франківська уже готуються до роботи в осінньо-зимовий період

Літо для комунальників – традиційна пора підготовки до зими. Роботи є багато і все треба встигнути до осені. Нещодавно  міськвиконком на своєму засіданні затвердив основні заходи із забезпечення підготовки житлово-комунального господарства Івано-Франківської міської територіальної громади до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 років. Відповідно до них, керівники комунальних підприємств та всіх організацій, які здійснюють управління житловим фондом, мають організувати проведення капітальних та поточних ремонтів основного обладнання, теплових, водопровідних і каналізаційних мереж, житлового фонду, доріг, а також підготовку снігоприбиральної техніки у терміни, затверджені цим рішенням.

Тож «Західний кур’єр» вирішив з’ясувати, що, окрім традиційних регламентних робіт, планується виконати цього року у межах підготовки до роботи в осінньо-зимовий період.

Зрозуміло, що найбільший обсяг робіт із підготовки до роботи в осінньо-зимовий період мають виконати два найбільші комунальні підприємства – «Івано-Франківськтеплокомуненерго» та «Івано-Франківськводоекотехпром», які забезпечують місто теплом, водопостачанням і водовідведенням. Керівники цих підприємств для забезпечення їхньої безперебійної роботи також мають подбати і про  укладення до 1 жовтня угод із відповідними організаціями на постачання природного газу та електроенергії в необхідних обсягах, а також погасити заборгованість за спожиті газ і електроенергію в терміни, передбачені затвердженими графіками. А Управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів – розробити оперативний план дій, спрямованих на локалізацію та ліквідацію можливих аварій на системах газо-, електро-, тепло-, водопостачання і водовідведення усіх форм власності.

Як повідомив заступник міського голови Руслан Гайда, роботи з підготовки до зими на цих двох комунальних підприємствах уже розпочалися.

 «Теплокомуненерго» виділені кошти на планові ремонтні роботи в обсязі майже 12 мільйонів гривень. Проведені гідравлічні випробування на 60% теплотрас, виявлено понад 100 поривів. Тривають ремонти обладнання і теплотрас. На деяких котельнях буде замінене обладнання та збільшена його потужність, – каже Р. Гайда. – «Водоекотехпром» готується й до літнього періоду дощів, чистить дощоприймальні решітки та мережі, яких є понад 124 кілометри, а також 520 км водопроводів, 343 км каналізаційних мереж і 35 насосних станцій. Підприємству виділені кошти в сумі майже 7 млн грн. Тривають усі планові роботи».

В межах підготовки до роботи в осінньо-зимовий період «Водоекотехпром» також планує провести капітальний ремонт понад двох кілометрів водопровідних мереж та понад 2,5 км – каналізаційних і ще 34 км каналізаційних мереж – промити.

Державне міське підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго», окрім поточних ремонтів обладнання 33 котелень, 25 центральних та 58 індивідуальних теплових пунктів, має впровадити автоматизовану систему комерційного обліку електроенергії на трьох котельнях на вул. Биха, 3, Чорновола, 47 та Коновальця, 132-А і провести повірку та ремонт усіх лічильників теплової енергії та холодного водопостачання котелень.

Заміна труб на вул. Матейка, 27.

Запланована реконструкція котельні на вул. Матейка, 34, для якої  мають закупити і встановити три котли, два пальники та інше допоміжне обладнання, а на котельні на вул. Медичній, 4 мають змонтувати котел потужністю 600 кВт.  Відремонтують і когенераційну установку на котельні на вул. Федьковича, 91-А.

Також у межах підготовки до зими заплановано замінити певні ділянки шести тепломереж, дві з яких – магістральні. Це, зокрема, 381 метр магістральної мережі від теплокамери на вул. Довгій до теплокамери на вул. Карпатській і майже 358 метрів магістральної мережі від вул. Івасюка до вул. Паркової зі зменшенням її діаметру з 530 до 325 мм. А також передбачена заміна частини тепломереж на вул. Хіміків – Тролейбусній, Довгій, Бельведерській та Флотській.

У котельні на вулиці Медичній, 17-А провели гідравлічні випробування.

«Я сподіваюся, що підготовка до осінньо-зимового сезону відбудеться на належному рівні і ми нормально розпочнемо опалювальний сезон та пройдемо його. З водопостачанням і каналізацією теж не має бути проблем, – каже Р. Гайда. – Хоча ми знаємо і розуміємо наші вузькі місця, де і що ми маємо підремонтувати. За наявності коштів підприємства приступлять до цих робіт».

Щодо інших комунальних підприємств, то муніципальний управитель житлового фонду «Комфортний дім» наразі запланував провести поточний ремонт дахів в 11 житлових будинках, у трьох будинках замінити вхідні двері, провести скління 20 квадратних метрів вікон, а також відремонтувати дві будинкові системи центрального опалення та шість мереж холодного і гарячого водопостачання.

Комунальне підприємство «Івано-Франківськміськсвітло» має замінити 6,8 км неізольованих повітряних ліній електропередач на самонесучий ізольований провід та 9 аварійних опор освітлення. А також провести обстеження технічного стану світлофорних об’єктів і замінити п’ять коробок розгалуження, підготувати до роботи взимку дев’ять одиниць спецтранспорту.

«Муніципальна дорожня компанія» для утримання в осінньо-зимовий період у належному стані вулиць і доріг Івано-Франківської міської територіальної громади та їхнього механізованого прибирання має підготувати 22 одиниці спецтехніки і закупити для них 38 тис. літрів дизпалива та 6 тис. літрів бензину. Для виготовлення протиожеледних матеріалів для посипання автошляхів і пішохідних зон МДК необхідно заготовити 2 тис. тонн відсіву та 4 тис. тонн технічної солі. Водночас із минулої зими на підприємстві залишились не використаними 1 тис. 706 тонн солі та 643 тонни суміші.

У КП «Благоустрій» із минулої зими також залишилося достатньо протиожеледних матеріалів – 208,7 т  технічної солі та 96 т гранітного відсіву. До роботи в осінньо-зимовий період підприємство має підготувати чотири одиниці техніки та закупити 9 тис. 640 літрів дизпалива і 19 тис. 260 літрів бензину.

Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання основних заходів із забезпечення підготовки житлово-комунального господарства Івано-Франківської міської територіальної громади до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 років міськвиконком поклав на Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження і Департамент інфраструктури, житлової та комунальної політики Івано-Франківської міської ради. А звіт про їх виконання заслухають на засіданні виконавчого комітету міської ради у вересні.

Іван ГІРАК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.