Кримінальні історії: арешт «легендарного» Куби

У 1935 році поліція Станиславова затримала Якуба Провізора на прізвисько Куба, власника готелю «Східного» (раніше «Під трьома коронами»).

Газета «Кур’єр станиславівський» повідомила, що, згідно з результатами слідства, він утримував підпільний бордель, до якого вербував різних жінок, переважно працівниць державних установ, які втратили роботу чи просто хотіли підзаробити.

Готель “Під трьома коронами”.

У міжвоєнній Польщі працівники державних установ зазвичай не могли похвалитися високими заробітками. За інформацією преси, під час облави затримали також двох юних гімназисток.

У готелі був покій № 12, який мав безпосередній зв’язок із приватним помешканням готельєра, і саме там ховалися повії під час поліційних облав.

Після завершення слідства відбувся судовий процес над «легендарним» станиславівським звідником. Варто зазначити, що Куба мав проблеми з правоохоронними органами вже не вперше. Поліція і раніше кілька разів закривала підпільний дім побачень, який згодом знову відроджувався.

Як зазначає краєзнавець Іван Бондарев, Якуб Провізор обплутав Станиславів міцною та добре законспірованою павутиною. Клієнтів повіям постачали візники, водії таксі, офіціанти дешевих кафе, які мали певний відсоток із їхнього заробітку.

Коли поліція виставила постового біля входу до готелю, Куба знайшов обхідний шлях. Він домовився з охоронцем сусіднього будинку, аби той через задні двері випускав клієнтів прямо на вулицю Собеського (тепер  вул. Січових Стрільців).

Підготувала Олена БУЧИК

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.