Лікарня в Івано-Франківську модернізувалася завдяки співпраці з Румунією

«Лікарні без інфекцій» – це не вигадка. Це ґрунтовний проєкт, спрямований на зменшення епідеміологічної небезпеки в містах Івано-Франківськ та Сігет-Мармацієй (Румунія).

Його мета – впровадити ефективну профілактику інфекцій, модернізувати відділення патології інфекційних захворювань у КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» та місті-партнері. А також вдосконалити знання та навички медичного персоналу, пов’язаного із інфекційними захворюваннями. Час реалізації проєкту добіг кінця та має реальні результати, пише “Західний кур’єр” із посиланням на сайт міського голови.

Проєкт здійснюється через Спільну операційну програму Румунія – Україна 2014 – 2020 роки, що фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі. Завдяки йому для КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» придбали 9 одиниць медичного обладнання. 48 спеціалістів-медиків з Івано-Франківська отримали додаткові знання на організованих в межах проєкту тренінгів.

Керівник Центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк розповідає, що активна робота над проєктом тривала 3 роки. А підготовка до неї – цілих 7 років.

«Це гарний приклад транскордонної співпраці між двома клініками, двома країнами. Незважаючи на пандемію, ми змогли якісно завершити 2 проєкти і закупити дихальне обладнання, мікроскопи, лабораторію та провести навчання персоналу як з ними працювати. А також як мінімізувати ризик наших людей заразитися будь-якими інфекційними хворобами у лікувальних закладах», – говорить лікар.

Було три основні напрямки, у яких працювали команди:

  • Покращення матеріального забезпечення лікарень у напрямку боротьби з інфекціями;
  • Воркшопи для працівників, щоб покращити їх навички;
  • Інформаційна діяльність для населення про резистентність до антибіотиків. За останні 30 років більшість смертей спричинені діяльністю резистентних інфекцій. Неконтрольоване споживання антибіотиків може призвести до незворотних напрямків.

Про це розповіла представниця проєктної групи Муніципальної лікарні Сігету-Мармацієй Моніка Дано.

«Коли три роки тому ми починали працювати над проєктами, то побачили спільні речі. І в процесі реалізації проєкту ми змогли розвинути реальне партнерство і йти до вирішення проблем, важливих для обох сторін», – розповідає п. Моніка.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків привітав делегацію з міста Ботошані та мера міста Космін Іонут Андреі. А також партнерів із Сигету та Сучави. Очільник Івано-Франківська також відзначив, що найбільше проєктів, які виграли гранти в місті та області, – саме з румунськими партнерами.

«Дякую всім, хто сьогодні приїхав до нас! Ми маємо зараз більше 10 проєктів, які реалізовуємо разом з румунськими містами-партнерами. Радіємо, що така велика кількість проєктів реалізована або на стадії реалізації.  Є дуже багато ідей і проєктів, які ми можемо спільно реалізовувати надалі. Тож хочемо подякувати всім, хто завітав та сподіваюся на плідну співпрацю у майбутньому», – заявив Руслан Марцінків.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.