“Літографічну” виставку відкрили у Центрі сучасного мистецтва Івано-Франківська

В Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва відбулось відкриття виставки графіки «Lithography 30». Автори виставки – Аліса Гоц, Ніна Савенко і Тарас Коблюка – художники-графіки з м. Києва, які разом утворюють «Літографську майстерню 30».

Про це повідомили на сайті Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, пише “Західний кур’єр”.

Літографія – одних з давніх, практично забутих в Україні, методів ручного друку, винайдений у 1796-98рр. У ньому для друку відтисків використовується, здебільшого, вапняк. Малюнок створюється жирним літографським олівцем або тушшю та друкується на спеціальному верстаті. Техніка доволі складна, потребує значної затрати часу тож дедалі рідше використовується у сучасному швидкому темпі життя.

“Представлені роботи наповнені особистісними переживаннями авторів, їх рефлексіями на тему сучасної дійсності: воєн, тиранії, голоду й катаклізмів. Це, також, авторські експерименти зі складною технікою літографії, фарбами, фактурами. Це все – про філософське переосмислення простору життя: його зміну і внутрішніх змін простору власного «я», йдеться у повідомленні.

Виставка у Центрі сучасного мистецтва вул.Марійки Підгірянки, 23 діятиме до 11 квітня включно. Її можна відвідати  з понеділка по п‘ятницю з 09:00-18:00 год.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.