Мешканців Надвірнянської громади штрафуватимуть за борщівник Сосновського

На окремих територіях в м. Надвірна та територіальної громади розповсюджена особливо небезпечна отруйна рослина – борщівник Сосновського.

Згідно «Правил благоустрою і утримання території міст та інших населених пунктів Івано-Франківської області» (пункт 4.1) землевласники і користувачі, які не вживають заходів із боротьби з бур’янами, у т.ч. із борщівником, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за ст.52 і ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Пише Західний кур’єр з посиланням на сторінку Надвірнянської міськради.

«Надвірнянська міська рада звертається до всіх землекористувачів і землевласників, на ділянках, яких зростає борщівник Сосновського з вимогою у проведенні винищувальних заходів. У випадку не прийняття відповідних заходів, землекористувачів буде притягнуто до адміністративної відповідальності, згідно ст.152 «Кодексу України про адміністративні правопорушення» за порушення «Правил благоустрою і утримання території міст та інших населених пунктів Івано-Франківської області» (штраф до 1360 грн.)», – йдеться у повідомленні.

Довідка: Борщівник Сосновського є небезпечною рослиною, яка створює загрозу життю і здоров’ю людей. Дана рослина швидко розповсюджується, тому необхідно регулярно проводити заходи щодо її знищення. Найефективніший спосіб – це систематичне підкошування молодої рослини, щоб не дати можливість утворитися суцвіттю (можна знищувати і хімічним методом або методом використання дизпалива). Винищувальні заходи борщівника Сосновського, починаючи з весни і до осені, зобов’язані проводити всі землевласники і користувачі земельних ділянок, на яких розповсюджений борщівник Сосновського.

 

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.