На Франківщині «очорнили» кандидатку у нардепи на 87 окрузі

На Прикарпатті поширюють листівки з ознаками “чорного піару” проти кандидатки у нардепи від 87 округу Марусі Звіробій-Біленької, яка балотується від партії “Європейська солідарність”.

Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ, пише Західний кур’єр.

У місті Надвірна, який є центром округу №87 на проміжних виборах народного депутата 28 березня,  спостерігачі ОПОРИ зафіксували поширення листівок проти кандидатки Марусі Звіробій-Біленької, які містять ознаки «чорного піару».

Вулицями Надвірної на зовнішній поверхнях рекламних конструкцій невідомі розклеїли листівки, які містять зображення кандидатки та гасло «Наша парашутістка» (зміст переданий з оригіналу), що перефразовує один з меседжів агітаційної кампанії кандидатки який звучить, яка «Наша незламна». На цих матеріалах відсутнє будь-яке маркування.

«Агітація голосувати проти кандидата – дозволена законом форма агітації, але вона має відповідати вимогам закону – бути профінансованою за рахунок коштів виборчого фонду та містити відповідне маркування. В даному випадку немає підстав говорити про те, що ці вимоги дотримані. Змістове навантаження цих листівок містять у поєднанні з карикатурним зображенням ознаки «чорного піару» та ймовірно спрямовані на те, щоб викликати у виборців негативне сприйняття кандидатки через її немісцеве походження, оскільки термін «парашутист» під час виборів широко застосовується до кандидатів, які прямо не пов’язані з територією, де балотуються. Використання під час агітації «чорного піару» важко назвати належною практикою передвиборчої конкуренції», – коментує Іван Маруняк.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.