Неухильно дотримуватися протиепідемічних заходів, зокрема, маскового режиму, зберігати соціальну дистанцію, нести колективну відповідальність щодо протидії поширенню коронавірусу. З таким закликом 21 вересня під час онлайн-наради звернувся до жителів Прикарпаття голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів. Керівник області зазначив, що небезпека захворіти на COVID-19 на сьогодні надзвичайно висока, адже щоденно на Івано-Франківщині фіксують збільшення кількості хворих.

За інформацією в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимира Дзьомбака, від початку пандемії в Україні захворіло 169472, померли 3468.  В області з початку карантину зареєстровано 16395 хворих з підозрою на COVID-19. На коронавірусну хворобу захворіло 12031 особа. За останніх 10 днів дещо зменшилася  кількість нових випадків, щоденно реєструється 140-170 хворих на COVID-19, інформує пресслужба ОДА, пише Західний кур’єр.

Найбільше хворих на коронавірусну хворобу зареєстровано у п’яти районах та в обласному центрі, зокрема, в Тисменицькому (957 випадків), Калуському (1062), Коломийському (1163), Косівському (861), Надвірнянському (606) районах та м. Івано-Франківську (3840).

Зареєстровано 412 дітей із позитивним результатом ПЛР-діагностики, з яких 70 % вже одужали.

Всього за період  пандемії одужали 5219 хворих, померло 274 хворих (негативна тенденція до зростання добової кількості осіб, що померли – 3-6 чол.).

Упродовж останніх двох тижнів систематично зменшувалася частка госпіталізованих хворих. Щоденно бригадами екстреної медичної допомоги скеровуються на стаціонарне лікування 30-40 хворих з підозрою на COVID-19 (до прикладу: на початку вересня – до 80).

В області розгорнуто 1851 ліжко у закладах першої хвилі, визначених для госпіталізації хворих з підозрою та підтвердженням коронавірусної хвороби, з них 395 ліжок долучено з числа семи закладів, які перебували у резервній другій черзі (Коломийська інфекційна лікарня, Тлумацька ЦРЛ, Богородчанська ЦРЛ, Снятинська ЦРЛ, Яремчанська та Бурштинська ЦМЛ, Тисменицька МЛ).

Протягом останніх двох тижнів спостерігається тенденція до поступового зниження  завантаженості  ліжок стаціонарними хворими.  Зайнято хворими 798 ліжок або 43,1% (до прикладу: на початку вересня – було зайнято понад 70% ліжкового фонду).

Крім того, на стаціонарному лікуванні перебувають понад 500 хворих із пневмоніями.

У згаданих закладах розгорнуто 141 ліжко інтенсивної терапії та функціонує  131 апарат штучної вентиляції легень (нещодавно три сучасні апарати ШВЛ отримали Галицька ЦРЛ (1) та Бурштинська ЦМЛ (2).

Зменшилася частка зайнятих ліжок у реанімаційних відділеннях. Станом на вересень 70 ліжок інтенсивної терапії та 24 апаратів ШВЛ (з них 22 – киснева терапія) зайнято хворими на COVID-19. Для порівняння: на початку вересня було зайнято 80-86 реанімаційних ліжок.

Активно здійснюються заходи з розширення кисневих магістралей у закладах першої лінії. На звітний період 660 ліжок (36%) забезпечено подачею кисню (централізовано 540 та із застосуванням кисневих концентраторів 120).

Резервним закладом другої черги визначено КНП «Верховинська ЦРЛ Верховинської районної ради», у якому передбачено розгорнути 48 ліжок для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу.

Амбулаторне лікування отримують понад 2000 пацієнтів з легкими формами захворювання.

Йшлося і про захворюваність серед медичних працівників, а також регіональні показники послаблення карантину.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.