На Прикарпатті облаштували та відкрили 88 шелтерів, в яких на сьогодні проживають близько 4000 переселенців

За час повномасштабного вторгнення Івано-Франківщина  прихистила близько 150 тисяч внутрішньо переміщених людей. Область стала першою в Україні, де для обліку внутрішньо переміщених людей була запроваджена онлайн-система та розроблені відповідні тимчасові посвідчення.

Про це йшлося під час виїзного засідання міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України», пише Західний кур’єр з посиланням на фб-сторінку голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук.

Зазначалось, що на Прикарпатті були створені виїзні мобільні бригади, які дотепер успішно працюють з ВПО – допомагають, консультують та підтримують. Також в області працюють чотири мобільні медичні бригади, які функціонують за фінансової підтримки Червоного Хреста Японії.

«Ми облаштували та відкрили 88 шелтерів, в яких на сьогодні проживають близько 4 тисяч внутрішньо переміщених людей. Завершуються ремонтні роботи ще на 14 об’єктах, що покращить умови перебування. Скоро відбудеться відкриття додаткового шелтеру на 460 ліжко-місць для довготривалого проживання внутрішньо переміщених людей, із числа членів сімей загиблих, людей з інвалідністю», – зазначила очільниця Івано-Франківщини.

Змінилися пріоритети використання коштів як державного, так і місцевих бюджетів. Понад 90 тисячам внутрішньо переміщеним людям спрямовано кошти із держбюджету у сумі 2,5 млрд. гривень. З обласного та бюджетів громад виділено та ефективно освоєно 180 мільйонів гривень для забезпечення проживання ВПО. Активна робота з міжнародними донорами, понад 100 координаційних зустрічей та робочих нарад теж дали свої потужні результати.

Також 1689 одиниць медичного обладнання на загальну суму 338  мільйонів гривень – це найкращий результат у підсиленні медичної сфери області за останні десять років.

«Маємо чіткі плани на цей рік і переконані в їх ефективній реалізації. Працюємо над будівництвом соціального житла, створенням реабілітаційних центрів для дитячого та дорослого населення, яке постраждало від військових дій. Зокрема, єдиного в Україні Центру спінальної травми, реабілітаційного центру для військових та центру «Діти війни», – додала посадовиця.

В обласному та місцевих бюджетах на 2023 рік для облаштування та утримання місць проживання внутрішньо переміщених людей вже передбачено майже 50  мільйонів гривень і є сподівання, що ця сума буде збільшена за рахунок перевиконання бюджетів.

Серед проблем, які порушувалися під час засідання – працевлаштування внутрішньо переміщених людей, сприяння в розвитку малого та середнього бізнесу, отримання психологічної допомоги тощо.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.