На Прикарпатті розробили стратегію протиповеневих заходів

В Івано-Франківській облдержадміністрації створили робочу групу фахівців та експертів, щоб розробити стратегію протиповеневих заходів. До її підготовки долучились представники Програми розвитку ООН.

Про це повідомив у мережі голова ОДА Андрій Бойчук, пише Західний кур’єр.

Він зазначає, що на відновлення пошкоджених повінню об’єктів протягом довгих років витрачаються значні кошти. Натомість запобіганню повеней та паводків достатня увага не приділялась.

«За результатами роботи, були визначені основні території, що зазнають найбільшого впливу внаслідок повеней та паводків, так звані «зони ризику». Як наслідок, сформовані стратегічні напрямки, за якими необхідно здійснювати комплексні заходи щодо запобігання негативного впливу природних явищ», – зазначив А. Бойчук.

Зокрема, це:

– розчищування русел річок;

– спорудження вздовж русел рік нових гідротехнічних споруд (дамб, берегоукріплень), а також відновлених об’єктів, зруйнованих в попередні роки;

– будівництво та/або відновлення мостових переходів, ділянок автомобільних доріг для унеможливлення переривання сполучення між населеними пунктами, забезпечення доїзду екстрених служб, безперервного доставлення харчів та товарів першої необхідності.

Звичайно, всі ці заходи вартують доволі багато, тому спеціалісти працюють над визначенням їх пріоритетності та черговості.

«Для визначення рівня важливості об’єктів та черговості виконання робіт на них, ми зробили відповідний аналіз. Оцінку проводили відповідно до їх впливу на 3 групи: життя, здоров’я та безпека населення; потенційні загрози економіці; запобігання руйнуванню інфраструктури.

Першочерговому виконанню підлягають об’єкти, які несуть загрозу життю людей і їх майну, наступні пріоритети – бізнес та інфраструктура», – йдеться у повідомленні.

Також очільник Івано-Франківщини зазначив, що нещодавно про стратегію протиповеневих заходів спілкувався з Президентом України Володимиром Зеленським, який підтримав дану ініціативу та готовий сприяти її реалізації.

«Одна вкладена гривня в запобігання, зберігає сім гривень при подоланні наслідків негоди», – додає голова ОДА.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.