На Прикарпатті від початку року надзвичайники чотири рази рятували туристів

10-15 пошуково-рятувальних операцій за перші два місяці зими щороку проводять прикарпатські рятувальники у горах. Чотирьом туристам надавали допомогу у 2021-му році.

Про це розповів начальник четвертої спеціалізованої пошуково-рятувальної групи управління ДСНС України в Івано-Франківській області Тарас Бринда, пише Західний кур’єр з посиланням на Суспільне. Карпати.

“Більшість із тих, кому рятувальники допомагають у горах взимку, зазнають гіпотермії. Як правило, це переохолодження і I ступінь обмороження. У таких випадках людині достатньо відігрітися. Рідше виникає II стадія обмороження, коли на шкірі з’являються пухирі і людина потребує медичної допомоги. Іноді трапляються випадки і надзвичайно серйозних переохолоджень, унаслідок яких люди гинуть. На щастя, цього року у нашій області серйозних випадків обморожень не було”, – каже Бринда.

За словами рятувальника, переохолодження туристів у горах трапляються через неправильно підібраний одяг та недооцінювання зимових гір. Екіпірування для зимового походу в гори повинно бути кількашаровим. Нижній шар – термобілизна, проміжний утеплювач – фліс, верхній – мембранна тканина і загальний захисний шар – пухова куртка. Звичайні і гірськолижні куртки, як і проста білизна, для походу в гори не підходять. У них люди пітніють і дуже швидко змерзають.

“Як правило, обморожуються кінчики носа, вуха, пальці рук і ніг. Тому важливо захистити їх, – додає Тарас Бринда. – У похід потрібно брати запасні рукавиці, балаклави, щоб закрити обличчя і гірські окуляри, куртку обирати з капюшоном”.

Найважливіше, щоб не замерзнути у горах, перш за все потрібно орієнтуватися на прогноз погоди та відкласти похід за несприятливих умов, а також належним чином екіпіруватися. Якщо ж людина заблукала або потрапила у снігову пастку в горах, – потрібно рухатися. У цьому випадку рух рятує життя.

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.