Скоро зима, але грибів в Галицькому природничому парку ще достатньо як на цю пору.

«Трапляються і рідкісні,  як от мутин собачий, який занесений до Червоної книги України. Знахідку зареєстровано 23 листопада в грабово-дубовому лісі з домішкою бука», – повідомили в Галицькому НПП.

Довідка: Мутин собачий (Mutinus caninus) — вид грибів роду мутин (Mutinus). Сучасну біномінальну назву надано у 1849 році.

Біле чи жовтувате молоде яйцеподібне плодове тіло 2 см в діаметрі, що згодом видовжується до 4–5 см. Воно складається з глеби та губчастої й порожнистої рецептакули, що оточені щільним перидієм. Під час дозрівання рецептакул витягується і прориває перидій, який зберігається біля основи плодового тіла у зрілого гриба. Розмір білого чи блідо-жовтого вузькоциліндричного плодового тіла 5,5–12×0,8–1,2 см. Воно увінчане конусоподібною червоною голівкою, що вкрита темнооливковим спороносним слизистим шаром з неприємним запахом.

Росте в Євразії, Північній Америці. Зустрічається в лісових регіонах України та рідше в Степу.

Є відомості, що гриб у молодому стані (яйцеподібному) їстівний.

Включений до третього видання Червоної книги України (2009 р.). Охороняється на території Канівського природного заповідника та природного заповідника «Медобори».

Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована.